Oy verdiğim için utanıyorum diyen Ilıcak'a Metiner'den sert çıkış!

Oy verdiğim için utanıyorum diyen Ilıcak'a Metiner'den sert çıkış!
CNN Türk'te yayınlanan Dört Bir Taraf programında “AK Parti'ye oy da verdim ama şimdi ben utanıyorum” diye açıklama yapan gazeteci Nazlı Ilıcak'a AKP'den jet cevap geldi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kız ve erkeklerin aynı evde kalmasıyla ilgili olarak, birçok şikayetlerin olduğu; aynı daireyi kız-erkek paylaşımı noktasında ciddi şikayetler var. Bu konuyu sizlerin takdirine bırakıyorum ve muhafazakar demokrat bir iktidar olarak da ne gibi düzenleme yapılabilir, bunun psikolojik; sosyolojik neticeleri nedir ne değildir bu çalışmaları yapıp bu şikayetleri değerlendireceğiz, yaptığı açıklamadan sonra tepkiler de gelmeye başladı.
 
NAZLI ILICAK'A SERT SÖZLER
 
Başbakan'ın bu sözlerine tepki gösterenler arasında gazeteci-yazar Nazlı Ilıcak da vardı. Ilıcak, CNN Türk ekranlarında konuyla ilgili olarak AKP ve Başbakan Erdoğan'ı eleştiren sözler kullandı. Ilıcak'ın bu esnada kullandığı sert ifadelerine aynı sertlikte bir tepki geldi.
 
AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, haber7'ye yaptığı açıklamada Ilıcak'ın Başbakan'ın ne demek istediğini anlamadan haksız eleştiride bulunduğunu belirtirken, Ilıcak'a da bazı hatırlatmalarda bulundu. Ilıcak'ın bazı kesimlerden ‘aferin' almak için yola çıktığına dikkat çeken Metiner, Ilıcak'a Başbakan Erdoğan'dan umduğunu bulamadığı için böyle davranıyor, suçlamasında bulundu. 

İşte Metiner'in konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama:

"ASIL UTANILACAK DURUM ILICAK'IN KENDİ DURUMUDUR"
 
"Başbakan Erdoğan'ın ne söylemek istediğini anlamadan, o sözleri bağlamında kopartaraksırf bazı çevrelerden alkışlanmak ve ‘aferin' almak için Sayın Nazlı Ilıcak'ın atraksiyon içerisine girmesi, asıl utanılacak bir durumdur. Ilıcak bunu sıkça yapmaya başladı ve bu bizim dikkatimizde kaçmıyor. Ilıcak, Ak Parti veya Başbakan'ı eleştirmek için başka kelimeler bulabilirdi. ‘Utanmak' kelimesi ancak kendisinin utanılacak pozisyonlara sokan insanların sıkça kullandığı bir kelimedir. "
 
"BAŞBAKAN ÜZERİNDEN İTİBAR KAZANDI"
 
"Ilıcak, Başbakan Erdoğan'dan umduğunu bulamadığı için psikolojik rahatsızlık ve kişisel kırgınlıklar içerisinde olabilir. Bu gayet anlaşılabilir insani bir durumdur. Ilıcak bu pozisyonunu örtmek için hiç de şık ve etik olmayan reflekslerle karşılık vermesi doğrusu kabul edilebilir bir hal değildir. Ilıcak, Başbakan üzerinden kendine itibar sağlıyordu, bugün yine Başbakan eleştirileri ve suçlamaları üzerinden kendine başka bir itibar alanı açma gayreti içerisine girmiştir. "

 
"EĞER AK PARTİ VE BAŞBAKAN'DAN UTANIYORSAN…"
 
"Ancak Ilıcak'a şu kadarını hatırlatmak isterim: Şayet Ilıcak, sahiden Başbakan ve Ak Parti'den utanıyorsa, Sayın Başbakan Erdoğan vasıtasıyla ve ona yakınlık üzerinden elde ettiği köşe ile imkanları elinin tersiyle itsin. Ilıcak, Başbakan'ın sözlerini eleştirirken hangi bağlamda ne söylediğini bilmeden değerlendirme yapmasın. Başbakan Erdoğan ya da AK Parti'nin kimsenin özel hayatına müdahale ettiği yok. Vatandaşlarımızdan, konuyla ilgili bir şikayet gelmesi durumunda valilerin harekete geçmesi istenmektedir."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com