Oy verme işlemi sona erdi!

Oy verme işlemi sona erdi!
Türk futbolunun 41. başkanı belli oluyor. Genel kurulda oy verme işlemi sona erdi. Türk futbolu başkanını seçiyor

Toplantıda çoğunluğunun tutanakla tespitinin ardından, Genel Kurul Başkanlık Divanı oluşturuldu. Yalçın Karadeniz Divan Başkanı olurken, Hasan Yener başkanvekili, Süleyman Hurma ve Sevda Karaali de üye olarak Divan'a seçildi.

Bu arada başkan adaylarından Dr. Bülent Gürkut kongre divan başkanlığı için tek imzalı bir önerge vermek istedi, ancak delege olmadığı belirlenince başvurusu geçersiz sayıldı.

300 kayıtlı delegenin 231'inin hazır bulunduğunu söyleyen TFF Hukuk Kurulu Üyesi Yunus Egemenoğlu, olağanüstü seçimli genel kurul toplantısının başladığını 11.14'te yaptığı açılış konuşması ile açıkladı. Daha sonra katılımcıların sayısı 253'e ulaştı.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından; Genel Kurul Başkanlık Divanına toplantı tutanaklarını imza yetkisi verilmesi,

Başkanın sunuşu, Başkan, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu aday listelerinin Başkanlık Divanına teslimi, Başkan adaylarının konuşmaları, Başkanın Seçimi, Yönetim Kurulu'nun 14 asıl ve 14 yedek üyesinin seçimi, Denetleme Kurulunun 5 asıl ve 5 yedek üyesinin seçimi yapılacak ve kongre sona erecek...

Demirören: "Galatasarayımız, Trabzonsporumuz"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Adayı Yıldırım Demirören, kongrede yaptığı açıklama ile kendisine gelen eleştirilerecdevap verdi

Yıldırım Demiören, kongrede şu açıklamayı yaptı:

Sözlerime başlamadan Ata Aksu’ya teşekkür ediyorum. Kendisi benden hiçbir şart talep etmeden bu yolu açtı.

Zorluklar aşılmak için vardır. Zor bir görev devralıyoruz. Şu anki süreç yüzde 20’dir. Ekonomi ve alt yapı en önemli problemdir. Hak eden her takım Avrupa’ya gidcek. Bizler UEFA ile diyalog kuracağız.

Beşiktaş Kulübü Başkanı olarak bana hep sordular: “Neden TFF başkanlığı?” Bu gemide hepimiz varız. Futbolumuz seyredilmez hale geldi. Taraftarı ve futbolu eski hale getirmek zorundayız. Ben Fenerbahçemiz dedim eleştirildim. Galatasarayımız, Trabzonsporumuz, Sivasımız, Elazığımız diyorum.

Futbolcular yetiştirip dünyaca ünlü yıldızlar yapmalıyız. Bizim temelimiz Bank Asya’dır, 2. Lig ve 3. Lig’dir. Önce onları sağlamlaştıracağız. Ben sizden destek bekliyorum. Hata yapmayan insan çalışmayan insandır. Ben ve arkadaşlarım 24 saat çalışacağız.

Ben Hasan Doğan yolunda yürüyeceğim. Sizden de Özhan Canaydın ve Süleyman Seba duruşu bekleyeceğim.

AYSAL, DEMİRÖREN'E BAŞARILAR DİLEDİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu öncesi Galatasaray Kulübü'nün eski başkanları Faruk Süren, Alp Yalman ve şu anki başkanı Ünal Aysal, kurulun yapılacağı salona girdiler.

Marriott Oteli'nde saat 11.00'de başlayacak olan toplantı öncesi otelin girişinde karşılaşan Sarı-kırmızılı takımın başkanı Ünal Aysal ve TFF başkanlığı adaylığından bu sabah çekildiğini açıklayan Ata Aksu, ayaküstü 10 dakika kadar sohbet ettiler. Daha sonra Aysal ve Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Abdurrahim Albayrak asansör beklerken, TFF Başkanlığının en güçlü adayı Yıldırım Demirören ile karşılaştılar. Albayrak ile başkan adayı Yıldırım Demirören samimi bir şekilde kucaklaşırken, aralarında kısa bir sohbet geçti. Demirören, Albayrak'a, "Dün akşamki galibiyetinizden ötürü tebrik ediyorum" dedi. Albayrak da, "Ben de sizi centilmenliğinizden ötürü kutluyorum" karşılığını verdi.

Ardından Yıldırım Demirören, Ünal Aysal'a yönelerek iki tokalaştı. Ünal Aysal, Demirören'e başarılar dilerken, Demirören de derbi galibiyeti için Aysal'ı tebrik etti.

Galatasaray Demirören'i destekliyor

Ünal Aysal: "Yıldırım Demirören'in dünkü açıklamaları bizi rahatlattı. Ata Aksu'yu destekliyorduk ama şu an için Demirören'i desteklememizde bir sakınca yok" dedi...(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com