OYAK Davası'nda 3. duruşma

OYAK Davası'nda 3. duruşma
Danıştay saldırısına ait kamera kayıtlarının silinmesine ilişkin davanın üçüncü duruşması başladı.
İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 6’sı tutuklu 10 sanık yargılanıyor.
 
6’SI TUTUKLU 10 SANIK
 
Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda yapılan davaya tutuklu sanıklar OYAK Güvenlik’in eski Genel Müdürü Orhan Çoban, OYAK Güvenlik Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarık Özyılmaz, OYAK Elektronik Güvenlik Sistemleri Müdürü Yavuz Selim Kavaklıoğlu, OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Şirketi Bilgi İşlem Müdürü Barış Demirtaş, OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Şirketi Teknisyeni Serkan Akyıldız, ile OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Şirketinde Montaj Bakım Şefi Metin Almalı getirildi. Tutuksuz sanıklarda mahkemede hazır bulundu. Bugünkü duruşmada savunmalar devam ediyor.
 
“SUÇ İŞLEYEN İNSAN SUÇ DELİLLERİNİ SAKLAR MI?"
 
OYAK Güvenlik’in eski Genel Müdürü Orhan Çoban’ın ardından diğer tutuklu sanık OYAK Güvenlik Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarık Özyılmaz savunma yaptı. Danıştay’a saldırı yapıldığı sırada Elazığ’da bölge çalışması yaptığını belirten Özyılmaz, binadan bozuk olduğu gerekçesiyle sökülen hard disklerin yenisinin takılma işlemi hakkında bilgi verdi. Özyılmaz, “Montaj işlemi ancak öğleden sonra gerçekleştirilebilmiş çünkü o sırada Danıştay saldırısı nedeniyle içeri girilememiştir.Suç işleyen insan suç delillerini saklar mı? Biz 3.5 yıl sakladık! Polis ve savcı, insanlık dışı bir soruşturma ile bizleri sizin karşınıza getirmişlerdir" dedi.
 
“ERGENEKON’UN FİNANSMAN SAĞLANDIĞI İDDİASI GERÇEK DIŞI"
 
Telefon görüşmelerinde suç unsuru bir konuşmanın olmadığını belirten sanık Özyılmaz, “Polis ve iddia makamı suç ve suçlu yaratmaya çalışmıştır. OYAK firmasının, Ergenekon örgütüne finansman sağlaması gerçek dışıdır. Sayın mahkeme bu hukuk katliamına dur diyecektir. Polis intikam alır gibi, sorularını yöneltmiştir. İnanılmaz güçlükler yaşadık.Çirkin, aşağılık bir saldırıya yardım etme suçlamasına cevap bile vermiyorum" diye konuştu.
 
‘ESKİLERİ İMHA ET’ SÖZÜNÜ GAYRİ İHTİYARİ SÖYLEDİM
 
Savunmasının ardından çapraz sorgusu da yapılan Özyılmaz’a, mahkeme başkanı Ali Alçık, “Bir telefon görüşmenizde ‘eskileri imha et ağabey. Bilgisayarda durmasın’ diyorsunuz. Bunların bilgisayarda bulunmasının sakıncası nedir?" diye sordu.
 
Sanık Özyılmaz, bu soruya "Gayri ihtiyari söylediğim bir şey. Bilgisayarda gereksiz bilgi olmasın diye söyledim" diye yanıt verdi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com