Öyküsü çalıntı çıktı!

Öyküsü çalıntı çıktı!
Most Productions'un 2006 - 2008 yılları arasında atv için çektiği, başrollerini Cansu Dere ile Mehmet Akif Alakurt'un paylaştığı “Sıla” dizisinin öyküsünün çalıntı olduğu ortaya çıktı

Dizinin jeneriğinde hikâyenin aynı zamanda yönetmeni olan Gül Oğuz'a ait olduğu belirtiliyordu. Ancak yazar Dürsaliye Şahan, firma aleyhine İstanbul 1. Fikri Sınaî Haklar Mahkemesi'ne açtığı 150 bin TL'lik telif davasını 3 yıl sonra kazandı.

Mahkeme intihal yaptığı gerekçesiyle Most Productions'ı Dursaliye Şahan'a 90 bin TL maddi manevi tazminat ödemeye mahkum etti. Yazar Şahan, “Most Productions'a proje götürdüm. Daha sonra ben yurtdışına çıktım. Sonra Londra'dayken başka bir yapımcı senaryo isteyince benim Most'a önerdiğim projeyi gönderdim.

Bana 'Bu hikâye Sıla'da işlendi' dediler, diziyi hemen internetten indirip izledim. 'Bir baktım, benim hikâye... Aradım ama o zamana kadar dava açmayı inanın düşünmüyordum.

Aradım ve beni hiç hatırlamadıklarını söylediler. Ben de beni mahkemede hatırlayacakları söyledim. Üç yıl sürdü ve çok düşük bir para aldım. Çünkü Most sadece atv'den 35 milyon TL almış. Ayrıca dizi Ortadoğu'dan, Afrika'ya kadar pek çok ülkeye satılmış, inanılmaz paralar kazanılmış” diye konuştu. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com