"Oynamadan yılın futbolcusu..."

"Oynamadan yılın futbolcusu..."
Rıdvan Dilmen ve Selçuk Dereli, 'Spor ve Medya' konulu panelde öğrencilerle buluştu.

A Milli Futbol Takımı ve Fenerbahçe'nin eski ünlü futbolcularından, futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, ''Eski medya ile günümüz medyası arasında fark yok'' dedi.

Dilmen, FIFA kokartlı eski hakemlerden Selçuk Dereli ile birlikte Başkent Üniversitesi öğrencileriyle, ''Spor ve Medya'' konulu panelde bir araya geldi.

Başkent Üniversitesi Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonu'ndaki panele katılan Dilmen ve Dereli, öğrencilere spor ve medya ilişkisine dair görüşlerini anlattı.

Futbola başladığı dönemdeki medya ile günümüzdeki medya arasında bir farklılık olmadığını düşündüğünü belirten Rıdvan Dilmen, ''Futbolculuk, antrenörlük ve yorumculuk yaptım. Her aşamasında olaya farklı bakıyorsunuz. Gazeteci iken daha farklı bakıyorsunuz. Hiç oynamadığım yıllar, sırf o kuruma geleyim diye yılın futbolcusu ödülü verdiler'' diye konuştu.

Yıllarca Türkiye'nin en iyi kulüplerinde futbol oynadığını söyleyen Dilmen, ''Bilgin olmazsa, şöhretin de olsa birkaç sene içerisinde düşüşe geçiyorsun. Sürekli çalışıyorum. Çok şükürler olsun iyi program yapmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

DERELİ : "ÇOCUKLARIMIZ SPORA VAKİT AYIRAMIYOR"

Medyanın olayları objektif bir şekilde toplumla paylaştığı anda oradaki olanlarla ilgili doğruları öğrenebildiğine değinen Selçuk Dereli ise ''Taraftar ve seyirci o tribünlere gelmediği sürece, sporun ekonomisi büyümüyor. Biz olimpiyatlara aday olduğumuzu söylüyoruz. Olimpiyatlar bizde olduğu zaman, biz o tribünlere kimi götüreceğiz- Önemli olan olimpiyatlara aday olmak değil, o tribünleri doldurmaktır. Spor yapmak isteyen çocuklarımız dershane ve okul telaşından spora vakit ayıramıyor. Bu eğitim sistemi ile toplum her türlü sosyal etkinliklerden uzaklaşıyor. Esnek düşünemeyebiliriz. Aksi takdirde içine kapalı bir toplum oluruz. Günümüzde böyleyiz'' şeklinde konuştu. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com