Oyun bağımlıları için hastane

Oyun bağımlıları için hastane
Rusya'da sayıları gittikçe artan bilgisayar ve telefon oyunları bağımlıları için St. Petersburg'da hastane açılıyor.

Behtereva Psikolojik Araştırma Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösterecek hastane, 7 gün 24 saat yatılı olarak hizmet verecek.

ALKOL VE UYUŞTURUCU BAĞIMLILARI GİBİ TEDAVİ GÖRECEKLER

Konuyla ilgili olarak İzvestiya gazetesine açıklama yapan hastanenin basın sekreteri Olga Ostrovskaya, günümüzde oyun bağımlılarının, tıpkı alkolikler ve uyuşturucu bağımlılarına uygulanan yöntemlerle iyileştirilmeye çalışıldığını söyledi.

İki grubunda ortak özellikleri bulunduğunu ifade eden Ostrovskaya, "Bağımlıların ilk etapta psikolojik yardım görmeleri gerekiyor. Ancak doktorlar da iyi biliyor ki, oyun bağımlılarının çok zayıf iradeleri var. Bu yüzden tam olarak iyileşebilmeleri için 24 saat gece gündüz kontrol altında tutulmalılar." şeklinde konuştu.

OYUN BAĞIMLISI, BAĞIMLI OLDUĞUNUN FARKINDA DEĞİL

Hastane uzmanları ise, günümüzde Petersburg'da ve Rusya'nın birçok bölgesinde binlerce çocuk ve gencin bu hastalıktan mustarip olduğunu ifade ediyor. Oyunların öncelikle kişilerin bütçesine zarar verdiğini belirten uzmanlar, oyun bağımlılığına yakalananların bu durumu fark etmediği, bu yüzden bağımlı kişinin aile ve akraba fertlerinin yardım için hastaneye başvurduğunu açıkladı.

ANNELERİ OYUN YASAKLADI DİYE İNTİHAR ETTİLER

Rusya'da bilgisayar oyunu bağımlılığı oldukça sık görülen bir vaka. Özellikle online olarak oynanan bir çok oyunun milyonlarca fanatiği bulunuyor. Geçtiğimiz yıl Rusya'da, biri 13 yaşında, bir diğeri de 15 yaşında olmak üzere iki çocuk ailelerinin kendilerine bilgisayar oyunu yasaklamaları yüzünden intihar etmişti. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com