Oyun Bitti Devran Döndü

Oyun Bitti Devran Döndü
HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ''Türkiye'de ötekileştirmeyen bir dil üzerinden siyaset yapıyoruz'' dedi.

Partisinin İstanbul İl Başkanlığınca Topkapı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen milletvekili aday tanıtım toplantısında konuşan HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, HAS Parti'nin, kuruluşu, teşkilatlanması ve diğer faaliyetlerini sürdürürken diğer partilerden çok önce seçim çalışmalarına başladığını söyledi.

Tüm partilerin programlarını ve seçim beyannamelerini incelediğini dile getiren Kurtulmuş, ''Hepsini okumuş ve incelemiş biri olarak söylüyorum, HAS Parti'nin seçim beyannamesi Türkiye'deki en iddialı hükümet protokollarının başında geliyor. Türkiye için tüm konularda ne yapılacağını ana hatlarıyla izah ediyoruz'' diye konuştu.

Türkiye'nin önündeki en önemli siyasi diyalektiğin ''Eski Türkiye-Yeni Türkiye'' diyalektiği olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

''Eski Türkiye, siyaset diliyle siyaset yöntemiyle muhtevasıyla Türkiye'nin ayaklarından çeken, Türkiye'yi geriye götüren ve Türkiye'nin ileri bir ülke olmasını engelleyen bir siyasettir. HAS Parti'nin dışındaki tüm siyasi partiler, özellikle iktidar ve ana muhalefet partisi, eski Türkiye'nin temsilcisidir. Eski Türkiye'de birbirini anlamak, ortak bir noktada çözüm üretmek, halkın derdine derman olmak, Türkiye'nin dertlerine kalıcı çözüm üretmek diye bir endişe yoktur. Eski Türkiye'de karşı taraftakini ötekileştirmek, kamplaştırmak, uzaklaştırmak ve bunun üzerinden siyaset yapmak vardır. Eski Türkiye'de bol bol polemik vardır. Ancak oyun bitmiştir, devran dönmüştür, halkın sesi yükseliyor, Türkiye'nin medeniyet güneşi doğuyor. Siyasete, zarafeti, nezaketi ve çözümü getiriyoruz. Türkiye'de ötekileştirmeyen bir dil üzerinden siyaset yapıyoruz. Bunları sadece sözle değil, pratik olarak yapıyoruz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com