"Oyunu altı ok ve Sarıgül'e basacaksın"

"Oyunu altı ok ve Sarıgül'e basacaksın"
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül seçim çalışmalarına hızlı başladı.
Kısa süre önce eski partisi CHP'ye tekrar kabül edilen Mustafa Sarıgül İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı AKP'den alabilmek için çalışmalarına başladı. CHP'nin İstanbul'daki teşkilatlarını ziyaret ediyor.. Bir taraftan da sürekli yaptığı esnaf ziyaretlerini aksatmayan Mustafa Sarıgül dünde Beyazıt'taki Kapalı Çarşı ve Sahaflar'daki esnafı ziyaret etti. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Mustafa Sarıgül Sahaflar Çarşısı çıkışında karşılaştığı  sağır ve dilsiz vatandaşlara oyunu nasıl kullanacağını tarif etti. Sarıgül, "Altı ok ve Sarıgül'e basacaksın" dedi. Sarıgül bir vatandaşa da "Büyükşehir belediye seçiminde oyunu bana vereceksin" diye seslendi.
 
Mustafa Sarıgül, Kapalıçarşı ziyaretinin ardından Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) "Aday olan bakanların istifa etmesine gerek yok" kararını değerlendirdi. Sarıgül, YSK'ya tepki göstererek, "Cumhuriyet tarihinde seçimler hep yapıldı. Görevde bulunan bakanlar kanunla değil, siyasi etik olarak istifa etmeleri lazım. Çünkü Bakanlar tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla o görevdeler. O görevde yarışa girecekler. Demokrasilerde her şey kanunda yazmaz, gönüllerde yazar. YSK'nın vermiş olduğu bu karar beni de üzdü. Bütün yurttaşlarımdan ricam, hangi siyasi partiyle oy veriyorlarsa versinler mutlaka sandığa sahip çıkmamız lazım" diye konuştu.
 
Sarıgül konuşmasına şöyle devam etti: "YSK adil olsaydı, YSK demokratik davransaydı, hakkaniyet ve adaletten yana olsaydı, eşitlik ilkesini savunsaydı, böyle bir karar vermezdi. Böyle bir karar ne Demirel döneminde ne Ecevit döneminde ne Özal döneminde verildi. Bu karar demokrasi ayıbı olarak tarihteki yerini alacaktır"
 
 "Diktatörlük ve Demokrasinin Tarihi" 
 
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün sahaflardan  "Diktatörlük ve Demokrasinin Tarihi"  adlı kitabı alması dikkatlerden kaçmazken Sarıgül  "Arzu ediyorum ki hiçbir ülkede diktatörlük olmasın, bütün dünya demokrasiyle, barışla, özgürlükle yönetilsin" dedi. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com