“Özal da İnönü’yü dinlemişti”

“Özal da İnönü’yü dinlemişti”
CHP’li Fikri Sağlar, dinleme olaylarına yeni bir boyut kazandıracak flaş bir iddiada bulundu.

CHP Parti Meclisi Üyesi Fikri Sağlar, Başbakanlık’taki ‘Böcek’ soruşturmasıyla ilgili olarak, herkesin herkesi dinleme sevdasında olduğunu belirtti.
 
A Haber’de Özge Özsağman’ın sunduğu ‘Pazartesi Sendromu’na CHP Parti Meclisi Üyesi Fikri Sağlar’ın sözleri damgasını vurdu.
 
Sağlar ile birlikte gazeteciler Avni Özgürel, Ali Bayramoğlu ve Salih Tuna’nın katılımcı olduğu ve Başbakanlık’taki ‘Böcek’ soruşturmasının konuşulduğu programda Sağlar, herkesin herkesi dinleme sevdasında olduğunu belirtti.
 
1980’lerin sonunda kendisinin SHP Genel Sekreteri olduğu dönemde partinin dinlendiğini vurgulayan Sağlar, şu çarpıcı açıklamaları yaptı:
 
“Rahmetli Erdal İnönü ile birlikte meclis odamızda yaptığımız toplantıların ertesi gün icraya geçmeden Özal’ın ‘Bunlar şunu yapacak’ diyerek karşımıza çıktığını gördük. Erdal Bey tahmin edilebilecek bir kişi değildi. Daha sonra dinleme cihazı olduğunu ortaya çıkardık. Dönemin Emniyet Genel Müdürü Sabahattin Çakmakoğlu gittim ve “Dinlendiğimize yönelik kuşkumuz var” dedik. O da “Biz dinleyecek teknolojiye sahip değiliz” demişti. Ben de MİT Eski Müsteşarı Hayri Ündül Paşa’ya gittim o da konuyu geçiştirdi. Sonra Mesut Yılmaz’ın evinde böcekler çıktı. Başbakan Erdoğan şikayetinde haklıdır.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com