Özal'ı Vurmayı Kabul Etmeyen Ülkücü

Özal'ı Vurmayı Kabul Etmeyen Ülkücü
İddia çarpıcı... Tanınmış ülkücü, Turgut Özal'ı vurma teklifini 'Alnı secdeye değen adamı öldürmem' diye geri çevirmiş...

Ahmet Özal babasının ölümüyle ilgili açıklamalarına devam ediyor. Özal'ın son iddiası çok çarpıcı: Ünlü ülkücü babamı öldürme fikrini geri çevirdi...

Taraf yazarı Melih Altınok'a açıklamalarda bulunan Ahmet Özal, babasının ölümüyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Özal, "Babamı Ülkücü Veli Can Oduncu'ya öldürteceklerdi. O vazgeçti, sonra faili meçhule kurban gitti" diye konuştu.

ALNI SECDEYE DEĞEN ADAMI ÖLDÜRMEM!

Özal babasına suikast girişiminde bulunan Kartal Demirağ ile konuştuğunu söyleyerek şunları anlattı: Bakın bana gelen çok sağlam bir istihbarata göre, suikastı Veli Can Oduncu isimli bir ülkücüye yaptıracaklardı. Ama o kabul etmemiş. "Ben alnı secdeye varan adamı vurmam" demiş. Ve bu kişi cezaevinde faili meçhul bir cinayete kurban gitti. Kim öldürttü? Üzerine gidilmedi. Bu olay babama karşı Kartal Demirağ'ın yaptığı suikastten birkaç ay önce oluyor.

FATMA HEMŞİRE NERELERE KAYBOLDU?

Özal, babasının kan örneğinden şüphelenip aileye telefonla bilgi veren Fatma hemşirenin esrarengiz bir şekilde ortaya kaybolduğunu söyledi. İşte Özal'ın söyledikleri:

1998 yılında bir televizyon programından sonra gece 01.30'da telefonum çaldı. Hacettepe Üniversitesi'nden ismini şimdi hatırlamadığım bir doçent, "Gelin babanızın kan örneği burada. Beş yıldır burada size verelim bunu" dedi. Annem vasisi olarak dilekçeyi yazdı. Ancak 24 saat sonra bir telefon geldi. "Efendim yanlışlıkla kan dökülmüş" dediler. Beş yıl saklanan kan bir anda yok oldu. Babamdan kanı alan Fatma isimli bir hemşire kanın görüntüsünde bir acayiplik olduğunu fark ediyor. Fakat daha sonra bu hemşire kayıp oluyor.

Melih Altınok: Nasıl kayıp oluyor, öldürülüyor mu?

Bilmiyoruz. Şüphelerini dile getiriyor birilerine de sanırım. Ama daha sonra ortadan kayboluyor. Kimse de bilmiyor nerede olduğunu, ya da yaşayıp yaşamadığını. İşte bu şüphelerle başladı her şey. 1999 yılında da milletveki olunca Meclis'te  bu olayın araştırılması için önerge verdim. Ancak kimse üzerine gitmedi.

BABAMIN SAÇ TELİNİ FBI İNCELESİN

Çankaya Köşkü'nde şüpheli bir şekilde ölen 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu konuşmalarında bir başka çarpıcı iddiaya yer veriyor: Annemin babamdan aldığı saç örnekleri ABD'de bir enstitü duruyor. FBI bu saç örneklerini incelemeli. Neticede biz ailesiyiz ve resmi bir sıfatımız ne de bu işin maddi yükünü çekebilecek konumumuz var. Bu işi devlet yapmalı.

MERAKLA BEKLENEN KİTAP SEÇİMDEN SONRA

Turgut Özal'ın yazdığı kitabın seçimlerden sonra yayınlanacağını söyleyen Ahmet Özal şöyle konuştu: Doğumdan 92 yılı sonundaa kadar hayatını yazdığı bir kitap. İçerisinde anıları var. Ama bu kitabın ölümünden en az 15-20 yıl sonra yayımlanmasını istedi.

Melih Altınok:
Niçin?

Bütün gerçek olaylar o kitapta. Adalet Partisi çalışmaları, Ecevit'in 1977 yılındaki görüşmeleri, 24 Ocak kararlarının pe rde arkası bu kitapta. O yıllarda Türkiye'nin bunları kaldırmayacağını düşünüyordu. Ülkenin içinde bulunduğu kalkınma ve demokratikleşme sürecinin zarar göreceği kanaatindeydi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com