Özal'ın Doktoru İfade Verdi!

Özal'ın Doktoru İfade Verdi!
Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili soruşturmada ifade eden doktor Kubilay Varlı, ölüm nedeninin kalp krizi olduğu söyledi.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin başlatılan soruşturmada ifade vermek için savcılığa çağrılan 4 doktordan 3'ü ifade verdi.

Doktorlardan Kubilay Varlı adlye çıkışında yaptığı açıklamada, "Özal'ın ölümüne ait tüm bulguların kalp krizi olduğu yönündeydi" dedi. Varlı, Özal'ın zehirlenmiş olabileceği yönündeki iddialara ilişkin soru üzerine ise "Çok uzun zaman geçti. Öyle bir veri dosyada yok. O yönde bir belirti de yoktu" yanıtını verdi.

SORUŞTURMA NEDEN BAŞLATILDI?

Gazeteci Emin Çölaşan'ın Turgut Özal'ın öleceğinin daha önceden bilindiğine yönelik yazdığı bir yazısı savcıları harekete geçirmişti. Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Görüşen, 4 doktor ve Çölaşan'a tanık olarak dinlenilmeleri amacıyla davetiye göndermişti. gönderdi. Bu kapsamda, doktorlar Ankara Adalet Sarayı'na gelerek savcı Görüşen'e ifade vermeye başladılar. Gazeteci Çölaşan'ın ise Cuma günü ifadesinin alınacağı kaydedildi.

Doktorların, Turgut Özal'ın Hacettepe Üniversitesi'ne getirildiği sıradaki sağlık durumu ile yapılan müdahaleye ilişkin bilgilerine başvurulacağı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com