Özbeğen son yolculuğuna uğurlandı

Özbeğen son yolculuğuna uğurlandı
Önceki gün vefat eden sanatçı Ferdi Özbeğen, İstanbul'da toprağa verildi.
Ferdi Özbeğen'in yakınları ve arkadaşlarının katıldığı Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'ndaki törende, Özbeğen'in tabutunun yanında bir piyano ile Özbeğen'in bir fotoğrafı ve çiçek yer aldı. Oğlu Hilmi Özbeğen ve yeğeni Hasan Özbeğen, tören boyunca Ferdi Özbeğen'in tabutunun başında bekledi.

SON VEDA!
 
Sanatçı Ferdi Özbeğen için ilk tören Cemal Reşit Rey Konferans Salonu'nda düzenlendi.
 
Törenin ardından Özbeğen'in cenazesi Levent'teki Afet Yolal Camisi'ne getirildi. Burada öğle vakti kılınan cenaze namazı sonrasında Ferdi Özbeğen Ulus Mezarlığı'nda toprağa verildi.

GALERİ İÇİN TIKLAYIN!
 
Cenaze namazına Özbeğen'in oğlu Hilmi Özbeğen ve yakınlarının yanı sıra Sezen Aksu, Adnan Şenses, Orhan Gencebay, Coşkun Sabah, Fedon, Ali Poyrazoğlu, İzzet Öz, Ali ve Aysun Kocatepe, Nuri Sesigüzel, Şahin Özer, Selami Şahin, Mustafa Alabora gibi sanatçı arkadaşları ile Haluk Ulusoy ve Mehmet Sevigen de katıldı.
 
DUYGU YÜKLÜ ŞARKILAR BIRAKTI
 
İzmir'de 17 Ağustos 1941'de doğan Özbeğen, Özbeğen, sanat yaşamına 28 albüm sığdırdı. ''Kandil'' isimli şarkısında ''Vefa arıyorum, dost arıyorum, şefkat arıyorum...'' diyen sanatçı, 1993'ten itibaren çıkardığı best-off albümlerle, eski şarkılarına olan vefasını da gösterdi.  
 
Ferdi Özbeğen, 12 yıldır kanser tedavisi görüyordu.
 
TAVERNA TARZININ ÖNCÜSÜYDÜ
 
Cenaze namazına katılan Orhan Gencebay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Özbeğen'in taverna tarzının öncüsü olduğunu söyledi.
 
Adnan Şenses de ''Çok değerli bir duayen sanatçıyı kaybettik. Özbeğen, müzikte gerçekten öncü olmuştur'' diye konuştu.
 
Selami Şahin ise Ferdi Özbeğen'in kalbinin, ruhunun çok güzel olduğunu, yerinin dolmayacağını ifade etti.
 
Fedon da '' Ferdi Özbeğen bir yakınımızdı, abimizdi, dostumuzdu. BirFerdi Özbeğen anma gecesi yapacağım. Gelirini de bu illet hastalığın bir vakfına bağışlayacağım. O da benim bir kardeşliğim olsun'' diye konuştu.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com