Özcan Danıştay'a dava açtı

Özcan Danıştay'a dava açtı
CHP Bolu Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Tanju Özcan, Danıştay’a 29 Mart 2012 tarihinde TBMM Başkanlık Divanı kararı ile kabul edilen “Norm kadro”nun iptali için dava açtı.

Özcan, dava dilekçesinde "29 Mart 2012 günlü 19 karar nolu TBMM Başkanlık Divanı kararı kararı ile kabul edilerek karara bağlanan, TBMM Başkanlık Divanı Kararının 8. maddesinde yer alan “Norm kadro çalışması uygulamasının kabul edilmesine” şeklindeki hukuka, kanunlara ve idare hukukuna hakim temel ilkelere aykırı düzenleyici işlemin, savunma alınmaksızın öncelikle ve ivedilikle yürütmesinin durdurulmasına ve bilahare hukuka aykırı kararın iptaline karar verilmesi"ni talep etti.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Bolu Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Tanju Özcan, Danıştay’a dün açtığı dava hakkında bilgi verdi. Özcan, “Norm kadro uygulamasının iptali için Başkanlık Divanı kararının iptali için Danıştay’a dava açtım dün itibarıyla” dedi.
Başkanlık Divanı kararının eşitlik ilkelerine aykırı olduğunu ifade eden Özcan, Anayasa’nın birkaç hükmünü birden de ihlal ettiğini söyledi. Özcan, şöyle dedi:

"Norm kadro uygulamasına ilişkin çalışma yapılırken 2001 yılında yani rahmetli Ecevit’in hükümeti zamanında çıkartılan 2001/39 sayılı Başbakanlık genelgesine de aykırı. Bu genelgede norm kadro uygulaması yapılırken 29 değişik kritere birden uyulması gerektiği söyleniyor ancak bizim TBMM Başkanlık Divanının norm kadro uygulamasına ilişkin kararına bakıldığında hiçbir objektif kriterin dikkate alınmadığı ortada."
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com