Özcan Deniz Hakkında Şok İddia!

Özcan Deniz Hakkında Şok İddia!
Piyasayı 2 milyon TL dolandırdığı iddiasıyla yargılanan ve 21 yıl hapsi istenen Özcan Deniz'in İngiltere'ye kaçtığı iddia edildi...

Ünlü sanatçının Menajeri, "Aile şirketinde Özcan'ın hiç hissesi yok. Bu tür suçlamalar nedense hep ona yapılıyor" dediKardeşi ve annesiyle birlikte kurduğu şirket aracılığıyla piyasayı 2 milyon TL dolandırdığı iddiasıyla yargılanan ve 21 yıl hapis cezası istenen Özcan Deniz'in Londra'ya kaçtığı ileri sürüldü. Ercan Deniz, ağabeyi Özcan Deniz'in maddi katkıları ve yönlendirmesiyle annesi Kadriye Deniz'i de hissedar göstererek 25 Ekim 2005'te Özgün Turizm şirketini devraldı. Ercan Deniz şirketin yasal yetkilisi olarak atanırken, Nalan Güldü'ye de tam vekalet verilerek şirketin hukuki işlerini yürütme yetkisi sunuldu.

Çok sayıda ihale aldı

İddiaya göre şirket, Özcan Deniz'in kamuoyundaki güvenirliğinden yararlanarak servis taşımacılığı sektöründe çok sayıda ihale kazandı. Renk Petrol'e yönelik ödemelerini aksattığı öne sürülen şirkette alacaklıların paralarını almalarını imkansız hale getirmek için Ercan Deniz'in hisseleri bedelsiz olarak şirkette sigortalı çalışan Varol Ilgara, Kadriye Deniz'in hisseleri de yine bedelsiz olarak Adem Zeren'e devredildi. Şüpheliler 28 Eylül 2007'de giderlerini Özgün Turizm'in kasasından karşılayarak ENT Turizm şirketini kurdu. Özgün Turizm'den hiçbir alacağı olmayan Ercan Deniz, şirketi devralan Adem Zeren ve Varol Ilgar'dan 500 bin liralık bono aldı. Bonoları hemen icraya konu eden Ercan Deniz, alacakları üzerine haciz koydurarak üçüncü kişilerin alacaklarını engelledi.

73 bin liralık kredi çekildi

Bu arada şirketin görünmeyen ortağı diye açıklanan Özcan Deniz'in şahsına 137 bin 396 lira ödeme yapılmasının yanı sıra Deniz Prodüksiyon isimli firmasına da 126 bin 600 lira ödenerek usulsüz kaynak aktarımı gerçekleştirildi. Ücretlerini alamayan çalışanlara, "Borçlardan dolayı şirket adına kredi çekemiyoruz. Sizin adınıza kredi kullanırsak sıkıntıyı atlatırız" diyen şüpheliler, bu yolla bankalardan üç çalışan adına toplam 73 bin liralık kredi çekti. Özgün Limited'in alacaklan danışıldı olarak ve haciz yoluyla Ercan Deniz ve Özcan Deniz'in hesaplanna aktanldı.

Kardeşe 43 yıl hapis cezası

Şüphelilerin bu şekilde piyasayı 2 milyon lira dolandırdığı iddia edildi. İddianamede 6 şüphelinin çeşitli dolandırıcılık suçlarından cezalandırılmaları istendi. Özcan Deniz'in "Suça aracılık etme, nitelikli dolandırıcılık ve azmettirme"den 21, kardeşinin ise "suça aracılık etme, azmettirme, resmi belgede sahtecilik ve zincirleme nitelikli dolandırıcılık'tan 43 yıla kadar hapsini öngören iddianame kabul edildi.

Şahsi olarak hiçbir ilgisi yok

Filminin teknik işlemleri için Londra'ya giden Özcan Deniz'in olaylardan dolayı kaçtığı da iddia edildi. Ünlü sanatçının menajeri Esin Akdoğan konu hakkında açıklama yaptı. Akdoğan şöyle konuştu: "Bu bahsedilen konularla Özcan'ın şahsi olarak hiçbir ilgisi yok. Özgün tura Özcan'ın ne hakkı ne de hissesi var. Hçtor şeyi yok. Abisinin şahsının şirketidir. Özcan iş ahlakı olarak asla böyle bir insan değildir. Kimsenin ekmeğiyle oynamamıştır. Bu tür suçlamalar nedense hep Özcan'a yapılıyor".'

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com