Özdener Sordu, Şahin Kritik Soruyu Cevapladı

Özdener Sordu, Şahin Kritik Soruyu Cevapladı
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, milletvekilliğine adaylığını koymak için istifa edecek mi? Bu soruyu Kurtlar Vadisi'nin senarsti Bahadır Özdener, İbrahim Şahin'e sordu...

İsmail Sağıroğlu, elmahaber

Yüksek Seçim Kurulu, 12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde aday olmak isteyen kamu görevlilerin istifalarını, en geç 10 Mart Perşembe günü saat 17.00'ye kadar vermeleri gerektiğini duyurdu.

YSK'nın tarihi netleştirmesinden sonra bürokraside seçime girecek adaylar bir bir istifalarını vermeye başladı.

Son günlerde siyasi kulislerde konuşulan en önemli gündem maddesi; TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in istifa edip, vekilliğe adaylığını koyup, koymayacağı konusu.

YSK'nın koyduğu sürenin bitmesine 2 gün kala İbrahim Şahin herkesin merak ettiği bu sorunun cevabını açıkladı.

Dün akşam, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılan TRT Müzik Ödülleri törenine katılan Şahin'in etrafını bir anda Kurtlar Vadisi ekibi sardı. Kadir Çöpdemir, Necati Şaşmaz, Hasan Kaçan ve Bahadır Özdener, TRT Müdürü Şahin'le kokteyl sırasında sohbet etti. Konuşma sırasında Kurtlar Vadisi'nin senaristi Bahadır Özdener, herkesin merak ettiği soruyu Şahin'e sorarak, “ne zaman istifanızı veriyorsunuz” dedi. Şahin, ilk başta soruyu anlamazlıktan gelerek “ne istifası” diye sordu. Özdener ısrarcıydı, “nasıl denir bilmiyorum İbrahim bey, hani vekillik için adınız geçiyor. Son güne az kaldı” dedi. Bunun üzerine Şahin, “ben hiçbir zaman istifa edeceğim diye açıklama yapmadım. Görevimin başındayım, bir yere gitmiyorum” dedi.

O sırada yanlarından geçen Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu'nu fark eden Şahin, “gel Ali bak burada haber var” diye şaka yaptı. Ali Eyüpoğlu sohbete katılarak seçimlerde İbrahim Şahin'in aday olacağını, hatta ulaştırma bakanı olacağını iddia etti. Şahin, bu iddiaya gülerek karşılık vererek Eyüpoğlu'na, “seçimlerde aday olup olmayacağıma arabasına iddiaya var mısın” diye teklifte bulundu. Eyüboğlu iddiayı kabul etti ama, “benim arabam yok” dedi. Sohbet gülüşmelerle son buldu.

İşte O Sohbetin Fotoğrafları

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com