Özdil Erdoğan'a fena giydirdi!

Özdil Erdoğan'a fena giydirdi!
Gezi Parkı sonrası Tayyip Erdoğan'ın kayıp bilançoyu açıklamasını eleştiren Yılmaz Özdil, bugünkü köşe yazısında Tayyip'i köşeye lıkıştırdı.

Taksim Gezi Parkı olayları bir taraftan ülkede özgürlüklerin kısıtlanamayacağı bir halk sesi olmasından dolayı sevindirirken, öte yandan polisin halkın üzerine gaz bombaları ve tomalarla su sıkması neticesinde yaşanan arbedeler sonucu bir takım zararlarda ortaya çıkınca ülke adına üzücü olmuştu. Tayyi Erdoğan bu zararı halkın sesi olan Gezi Parkı eylemcilerinin üzerine yıkmaya çalışması, bir ülkenin Başbakan'ına yakışmayacak bir tarzdı. Onlar 'Tayyip'i yedirmeyeceğiz' nidalarıyla sokakta dolaşırken, diktatörlüğe ve dikta rejimine karşı 'duran' kahraman halkı yiyeceklerini sanıyorlarsa çok yanılırlar. Biz Erdoğan gibi ülkenin kutuplaşmasına asla izin vermeyeceğiz! İnadına gelin birlik olalım ve bu özgürlük davasında aynı safta yer alalım.. halkın zaferini beraber kutlayalım diyeceğiz... Ama kimseye de kimseyi yedirtmeyeceğiz!..

Erdoğan'ın suçu halka atmasını sert bir dille eleştiren ve asıl zararın neden kaynaklandığını yazan Hürriyet'in duayen kalemi Yılmaz Özdil Erdoğan'ı köşeye sıkıştıran bir yazıya imza attı. (AAE)

İşte o yazı:

Para’lel bilanço

Tayyip Erdoğan bilançoyu açıkladı:

“Maliyeti 100 trilyonu aştı.”
Sonra da sordu:
“Kimin parası bu?
Milletin değil mi?”

**

4 ölü var.
7 bin 822 yaralı.
59 kişinin durumu ağır.
11 kişi gözünü kaybetti.
1 kişinin dalağı alındı.
İstanbul’da 1 ölüm, 21’i ağır 4 bin 477 yaralı var, 4 kişinin hayati tehlikesi sürüyor, 1’i henüz 14 yaşında çocuk, 6 kişinin kafatası kırıldı, 6 kişi gözünü kaybetti, 35 kişinin kol veya bacağı kırıldı, 40 kişide TOMA suyundan yanıklar var, biber gazından 15 astım krizi yaşandı.
Ankara’da 1 ölüm, bin 350 yaralı var, 21’i ağır durumda, 4 kişi gözünü kaybetti, 7 kişinin kafatası kırıldı, 1 kişi kalp krizinden öldü, maruz kaldığı yoğun gaz yüzünden olup olmadığı inceleniyor.
İzmir’de 2’si ağır 800 yaralı var.
Adana’da 1 ölüm, 6’sı ağır 162 yaralı var, 10 yaşındaki çocuğun kalçası kırıldı.
Antakya’da 1 ölüm, 3’ü ağır 161 yaralı var, gaz bombası fişeğiyle yakın mesafeden vurulan 1 kişinin dalağı gitti.
Eskişehir’de 300 yaralı var, 3 kişinin kafatası kırığından hayati tehlikesi sürüyor, el-kol kırığı 20’nin üstünde.
Muğla’da 1’i ağır 50 yaralı var.
Mersin’de 1’i ağır 17 yaralı var.
Balıkesir’de 155 yaralı, Bursa’da 2 yaralı, Kocaeli’nde 10 yaralı, Antalya’da 1’i ağır 150 yaralı var, 1 kişi gözünü kaybetti, Rize’de 8 yaralı var.

**

Kimin canı bu?
Penguenlerin mi?

Yazıya ulaşmak için tıklayınız...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com