Özdil'in 'Erdoğan' çıkışı şaşırttı

Özdil'in 'Erdoğan' çıkışı şaşırttı
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Halk TV'ye verdiği röportajda Başbakan Erdoğan için söylediklerine en büyük tepki muhalif duruşuyla göz önünde olan Yılmaz Özdil'den geldi.

Uğur Dündar, uzun bir aradan sonra dün Halk TV'de gerçekleştirdiği Halkın Arenası programı ile ekranlara döndü. Dündar'ın ilk konukları Yılmaz Özdil ve Müjdat Gezen'di.

Programda, Halk TV'nin Beşar Esad ile gerçekleştirdiği röportajın değerlendirmesi yapılırken, Özdil'in Esad ile ilgili sert çıkışı izleyenleri de şaşırttı. Başbakan Erdoğan'ı en çok kızdıran köşe yazarlarından olan Özdil, Esad'ın Erdoğan için söylediği 'Akan kanın sorumlusudur' sözlerini sert bir dille eleştirdi.

Esad için 'Ortadoğu Kasabı' benzetmesi yapan Yılmaz Özdil, "Ben başbakanı eleştiririm; ancak bir başka ülkenin lideri bu şekilde konuşamaz. Bu lafların bu Ortadoğu kasabına yedirilmesi lazım" dedi.

İşte 'Bu sözlerin bu Ortadoğu kasabına yedirilmesi gerekir' diyen Yılmaz Özdil'in şaşırtan çıkışından ana başlıklar:

"Bu lafların, bu Ortadoğu kasabına yedirilmesi lazım. Ben şahsi olarak kendi hükümetimle ilgili olarak itirazlarım olabilir. Ama hiçbir Ortadoğu Hacivatı'nın çıkıp Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na hakaret etme hakkı yok. Bu lafın bu adama yedirilmesi lazım. Bu ahlaksız katilden mi öğreneceğiz biz demokrasiyi. Diyor ki akrep gibidir terör. Bunların beslediği terör örgütünün, haddi hesabı yok. Bu arkadaşının babasının ve kendisinin beslediği terör örgütünün sayısı belli değildir."

ERDOĞAN'A HAKARET EDERKEN OBAMA'YI NEDEN UNUTUYOR?

Özdil'in eleştiri oklarından CHP de nasibini aldı. Özdil, CHP'nin AKP ile mücadelesini Hükümet'in Suriye politikası üzerinden yürütmemesi gerektiğini belirtti. Esad'ın ABD televizyonlarına verdiği röportajlarda Obama'ya hakaret etmediğine dikkat çeken Özdil şöyle konuştu:

"Şimdi Türk televizyonları üzerinden psikolojik bir harekatı kimse yapmasın. Bu adam ABD televizyonuna da konuştu. Suriye konusunda Erdoğan, Davutoğlu ve Obama'nın çizgisi aynı. Neden ABD televizyonunda çıkıp ABD başkanına hakaret edemiyor da, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na hakaret ediyor.

"BU LAFLARIN YEDİRİLMESİ LAZIM"

Bu adama ve yandaşlarına bu lafın yedirilmesi lazım. Türk televizyonları üzerinden psikolojik hakaret yapılmaması gerekiyor. Yani bize AKP'ye oy vermeyenlere, Müslüman Kardeşler şekeri gönderiliyor. Laik kesimin çok saygı gösterdiği Ahmet Necdet Sezer üzerinden gönderme yapıyor. Burada asıl önemli olan şu. Türk halkı biz Mustafa Kemal Cumhuriyeti ile yüzü Avrupa'ya dönük bir ülkeydik. Biz nasıl oldukta bu Hacivatların arasına düştük. Türkiye'nin bunu düşünmesi lazım. Bunun Beşar Esad üzerinden değil bunu yüz yüze yürütmesi gereken bir politikadır. Eğer CHP bunu düşünüyorsa kalkıp AKP ile çatır çatır kavga ederek yapacak. Ama bunu Esed üzerinden yapmayacak. Beşar Esad'ın arkasında Rusya Çin gibi demokrasi ile alakası olmayan ülkeler var. Biz nasıl bu bataklığa düştük bunun mücadelesini yapması lazım."

(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com