Özdil'in Yazısı Büyük Tepki Topluyor!

Özdil'in Yazısı Büyük Tepki Topluyor!
Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil'in dün kaleme aldığı 'Hepimiz İboyuz' başlıklı yazısında kullandığı ifadeler tepkilere yol açtı.

Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil'in "Hepimiz İbo'yuz" başlıklı yazısı tepki topladı. Özdil'in, "İbo'yu niye vurdular? Antatayım.." diye başlayan ve "Sanırım o nedenle kafadan vurdular... Ki, belki dank eder" diye biten yazısı, sanatçının sevenlerini üzdü ve "İkinci Hıncal Uluç" vakasına yol açtı.

İşte internet ortamında Yılmaz Özdil'e yönelik yayınlanan tepkilerden bazıları:

- İbrahim Tatlıses parasını avrupada ki bankalara yatırıp yan gelip yatmadı nice yoksul insanlara ekmek kapısı oldu sizinde yazdıgınız gibi inşatcısından fırıncıya garsona çaycıya her alanda sizler sadece kendinizi düşünüp yazayımda paramı alayım yeterki demediginden şu an orda belki sizde düşünerek yazsaydız dank ederdiniz evet hepimiz iboyuz rabbim ailesine ve türk milletine bagişlasın amin...

-Yılmaz özdil ve bunun gibi düşünenler sizler HRANT DİNK vurulduğu zaman hepimiz HRANT DİNK iz diyensiniz. ibrahim tatlıses ne yaptısa ülkesinde yaptı para kazandısa parasını ülkesinde değerlendirmeye çalıştı sizlerin tuttuğu beyendiği öve öve biteremediğiniz tarkan gibi türkiyeye gelip kasetin parasını alıp tekrar amerikaya gidim alem tapmadı. Biraz kendinize gelin ADAM gibi yorum ve yazı yazın.

-Yılmaz Özdil bu nasıl dil,
Sen İbrahim Tatlısesin cebindeki mendil bile olamazsın.Eğer delikanlı bir insan olsaydın o sağlıklıyken karşıt yazılar yazacakatın.İşnize geldiği zaman basın özgürlüğü gelmediği zaman kalem körlüğü.Hiç bir zaman unutmaki o kurşun senin kafanın uzağında değil.Dikkat et diline ve kalemine DANK etmesin.

- Yılmaz Özdil'i bu zamana kadar neden okumuşum diye soruyorum kendime.yazıklar olsunki bir çok seveni olan bir insanı sevenleriniyok sayıp.artı hayat müsadelesi veren bir ansana önce bir geçmiş olsun gibi bir cümle sarefetmek varken.okuduğum en berbat yılmaz özdil yazısı.ve son okuduğum yazı olacak.yazıklar olsun.şimidiye kadar okuyup paylaştığım içinde.kendimede yazıklar olsun.. bu mu insanlık.

- Yazı başlangıçta mantıklı geliyo fakat biraz detaya girince hedefini aşan bir yazı.
Şöyleki, para adamın istediğini yapar, isterse bütün parayı çöpe atar...Bu takdirde yazılması gereken arkadaş paranı çöpe atma yazık denir.
Bunu demek ÖZDİLE'e düşmez.Belki Yiğit BULUT...
Diğer durum ise, farzetki yanlış yatırım yapıyo adam. Sen misin yanlış yatırım yapan sokak ortasında silahla taranırsın...
Nerde bunun mantığı...Parayı her yanlış harcayanın sokak ortasında vurulma tehlikesi mi olmalı... Saçmalıkkkk...
Keşke bu yazıyı Tatlıses vurulmadan önce yazsaymışşşş

- İnsan hayat mücadelesi verirken böyle salak bi yazı yazılmaz,cümleye bakarmısın... Ve, sanırım o nedenle kafadan vurdular... Ki, belki dank eder.dediği adam şu anda hayat mucadelesi veriyor,bu zeka yoksunu oturduğu yerden akıl veriyor,küçük beyin...

-Tamamıyla saçmalık.Bıkmadımı insanları iğnelemekten.Hıncal Uluç Defne Joy Foster'e su testisi su yolunda kırıldı derken verilen tepkiler gibi hatta daha fazlası İbrahim Tatlıses için verilmeli.

YILMAZ ÖZDİL NE YAZMIŞTI?

İbo'yu niye vurdular?

Anlatayım...

*
Uçak işine girdi, hava taksicisi oldu.
Kebapçı zinciri açtı.
Tekstilci oldu, gömlek dikiyor.
Turizmci oldu, otel işletiyor.
Televizyon işine girdi.
Radyocu oldu.
Gazete çıkardı.
Lahmacuncu oldu.
Bi ara siyaset işine girdi.
Manken ajansı kurdu.
Müteahhitlik yaptı.
Piyangocu oldu, Kuzey Irak'ta.
Yoğurtçu oldu, Almanya'da.
Çiğköfteci açtı.
Petrol taşımacılığı işine girdi.
Tankercilik yaptı.
Özel güvenlik şirketi kurdu.
Düğün-sünnet organizasyonu yaptı.
Peynir fabrikasına ortak oldu.
Sosyal tesis işine girdi.
web tasarım şirketi kurdu.
Catering işine girdi.
Otobüsçülük yaptı.
Fotoğraf stüdyosu açtı.
Büfe işine girdi.
Hayvancılık yaptı, çiftlik aldı.
*
Hep para kaybediyordu.
Bu defa canını kaybedebilir.
*
İbrahim Tatlıses'i İbrahim Tatlıses yapan mesleği, meslek olarak görmüyor çünkü.
*
İlla başka iş yapacak.
*
Türkiye'de "ekonomik" sebepler yüzünden başına felaket gelen girişimci tiplerine tek tek bakın... İddiayla söylüyorum, yüzde 99.9'u işinden başka işlerle iş tutmaya kalktığı içindir.
*
Müteahhit tekstilciliğe başlıyor, tekstilci kuyumculuğa dalıyor, kuyumcu turizme soyunuyor, turizmci müteahhitliğe özeniyor. Avukat köşe dönmek için restoran açıyor, doktor voli vurmak için dozer ithalatı yapıyor, tıbbi cihaz işine giren gazeteci var. Geçenlerde bi vatandaş yakaladı sokakta, matbaasına aldığı krediden batmış, faizleri şikâyet ediyordu, necisiniz dedim, arkeolog çıktı, komşusuyla ortak olmuş, komşu emekli albay... Hastalığımız bu bizim.
*
Hepimiz İbo'yuz.
*
Ve, sanırım o nedenle kafadan vurdular... Ki, belki dank eder.Kaynak : http://www.internethaber.com/yilmaz-ozdile-tatlises-tepkisi-334804h.htm#ixzz1GknPeyIo

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com