Özel Dersanelerden Eğitime Destek

Özel Dersanelerden Eğitime Destek
Kütahya Belediyesi ve Kütahya'da faaliyet gösteren büyük dershanelerden; Özel Atlas Uğur Dershanesi, Özel Mutlu Eğitim Dershanesi, Özel Seç Açı Dershanesi ve Özel İleri Sınav Dershaneleri arasında maddi imkânları yetersiz olan öğrencilere eğitimlerinde

Kütahya Belediyesi ve Kütahya'da  faaliyet gösteren büyük dershanelerden; Özel Atlas Uğur Dershanesi, Özel Mutlu Eğitim Dershanesi, Özel Seç Açı Dershanesi ve Özel İleri Sınav Dershaneleri arasında maddi imkânları yetersiz olan öğrencilere eğitimlerinde yardımcı olunması amacıyla bir burs protokolü imzalandı.

Her eğitim döneminde Kütahya'da faaliyet gösteren büyük dershanelerden destekler aldıklarını ifade eden İça;  “Maddi durumu yeterli olmayan, aynı zamanda başarılı öğrencileri Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak belirliyoruz. Belediye olarak özel dershanelerle yaptığımız girişim sonucu onlarında yapmış olduğu katkılarla ücretsiz burs temin etme yolundaki faaliyetimizi yerine getiriyoruz” dedi.
 Bu sene de 4 özel dershaneyle imzalanan protokol çerçevesinde 35 tane öğrencinin ÖSS, SBS gibi çeşitli hazırlık kurslarımızdan yararlandırmak üzere kontenjan sağladığını ifade eden İça; “Bu imkânı sağladıkları için huzurunuzda kentimizin büyük dershaneleri olan; Özel Atlas Uğur Dershanesi, Özel Mutlu Eğitim Dershanesi, Özel Seç Açı Dershanesi ve Özel İleri Sınav Dershaneleri'ne vatandaşlarımız ve Belediyemiz adına teşekkür ediyorum. Yapılan bu destek Kütahya'mıza eğitim kalitesiyle beraber gelecekte güzel imkânlar sağlayacaktır. Dolayısıyla bu faaliyetimizin basınımız vasıtasıyla, ihtiyacı olan başarılı öğrencilerimizin Milli Eğitim Müdürlüğü ile temas kurarak faydalanmaları amacıyla duyurmak istiyoruz”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com