"Özel Dostlar" Türkiye 9.su

"Özel Dostlar" Türkiye 9.su
Kütahya Özel Dostlar İlköğretim Okulu, Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) ortalamalarına göre Türkiye 9.su oldu.

Kütahya Özel Dostlar İlköğretim Okulu, Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) ortalamalarına göre Türkiye 9.su oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı 2008/2009 öğretim yılında Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre 15 öğrenci baz alınarak yapılan OYP ortalama sıralamasında Kütahya'nın en başarılı okulu oldu.
58000 ilköğretim okulu arasında yapılan sıralamada SBS puan ortalamalarının yüksek çıkması için, sadece bir kaç öğrenci üzerine eğilmeyip bütün öğrencilerin başarılı olması gerektiğini vurgulayan Okul Müdürü Mehmet Akarsu, 2007/2008 öğretim yılında yapılan OKS sınavında da okulumuz Türkiye 15.si olmuştur. Türkiye 9.su olan öğrencilerimi kutluyor, onları öpüyorum. Bizi hep destekleyip yüreklendirerek başarımızda büyük katkıları olan Vakıf Başkanım Sayın Nadi Sarıışık'a ve Yönetim Kuruluma, hep yanımızda olan velilerime katkılarından dolayı teşekkürü borç biliyorum' dedi.
Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün gelecek yıl Türkiye 5.si olma hedefleri olduğunu hatırlatan Akarsu, 'Bu hedef doğrultusunda biz Özel Dostlar İlköğretim Okulu çalışanları olarak okulumuzu Türkiye'de ilk 5'e getirmek hedefimizdir. Çalışmalarımızı büyük bir  azimle sürdürüyoruz'şeklinde konuştu. (A.Gümüşsoy)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com