“Özel hastaneler arasında bölge hastanesi olacağız”

“Özel hastaneler arasında bölge hastanesi olacağız”
Fizyo Tıp adıyla sağlık alanında yıllardır Kütahya halkına kaliteli hizmet sunmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Özel Kütahya Kent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kayahan Bolel, toplam 260 personelle yeni açtıkları hastanenin özel hastaneler ar

Fizyo Tıp adıyla sağlık alanında yıllardır Kütahya halkına kaliteli hizmet sunmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Özel Kütahya Kent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kayahan Bolel, toplam 260 personelle yeni açtıkları hastanenin özel hastaneler arasında “Bölge Hastanesi” olacağına inandıklarını özellikle belirtti. Hastane yöneticileri, Özel Kütahya Kent Hastanesi'nin Bağ-Kur ve SSK'lı hastalara verdiği hizmette, kanunda belirtilen 12TL'lik ödeme haricinde ek ücret talep edilmediğini vurguladılar.
Geçtiğimiz hafta hasta kabülüne başlayarak hizmet vermeye başlayan Kütahya Kent Hastanesi, hastane yöneticileri tarafından basın toplantısı düzenlenerek kamuoyuna bilgiler verildi. Bağ-Kur ve SSK ile anlaşma da imzalayan Özel Kütahya Kent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Kayahan Bolel ve Genel Koordinatör Mustafa Akyıldız'ın katılımıyla gerçekleşen toplantıya basın mensuplarının ilgisi yoğun oldu.

DR. BOLEL: “260 PERSONELLE HALKIMIZIN EMRİNDEYİZ”
Hastanede en son teknolojiye sahip tıbbi cihazların kullanıldığını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Kayahan Bolel hekim kadrolarının daha önceden Kütahya'ya ve Kütahyalı'ya hizmet vermiş hekimler olduğuna vurgu yaparak, tüm doktorlarının kendi branşlarında Kütahya'daki en iyi doktorlardan olduğunu vurguladı. Hastane bünyesinde 180 personele istihdam sağladıklarını söyleyen Dr. Bolel şunları söyledi:
“Hastanemizde 180 personel çalışmakta. 80 personelde fizik tedavi birimizide çalışıyor. Sağlık grubumuz 260 kişiye istihdam kapısı olmuştur. Tabiki bu yeterli değildir. İlimizde sağlık sektöründe yapılacak çok şey olduğunun bilincindeyiz. İlimizden diğer illere sağlık nedenlerinden dolayı kimsenin gitmek zorunda kalmaması için çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Hastanemizinde hizmet vermeye başlamasıyla birlikte, Kütahyalılar artık daha kaliteli, daha nitelikli, daha güvenilir, daha hızlı sağlık hizmeti almaya başlayacaklardır.”

AKYILDIZ: “KÜTAHYA HİZMET ANLAYIŞIMIZIN FARKINDA”
Uzun yıllardan bu yana fizik tedavi alanında Fizyo Tıp Merkezi olarak Kütahya'ya hizmet verdiklerini belirten Akyıldız, aynı verimli, kaliteli ve özverili çalışmalarını Kütahya Kent Hastanesi'nde de devam edeceklerini belirtti. Tam teşekküllü bir hastanede bulunması gereken tüm branşları bünyelerinde barındırdıklarını ifade eden Akyıldız şunları söyledi:
“Tam teşekküllü bir hastanede bulunması gereken tüm branşlara sahibiz. Hastanemiz 5800m2 yakında inşaatına başlayacağımız ek binası ile birlikte 11500m2 alana ulaşacak. Hastanemiz şu anda 51 yatak kapasitesine sahip. Yapılacak ek binamız ile birlikte 150 yatak kapasitesine çıkmayı hedeflemekteyiz.”
Yoğun bakım üniteleri olarak genel, kroner, yeni doğan yoğun bakım üniteleriyle hizmet vereceklerini ifade eden Genel Koordinatör Akyıldız, MR cihazlarının bölgenin en vasıflı ve en iyi teknolojiye sahip cihazı olduğunu söyledi.
“EK MUAYENE ÜCRETİ ALINMAYACAK”
Muayene ücretlendirmesinin de kanunda belirtildiği şekiliyle muayene başı 12TL olduğunu söyleyen yetkililer, bunun haricinde hastalardan ek bir ücret alınmayacağını ifade ettiler. Hastaneye ait acil yardım ambulansı hizmetlerinin de bulunduğunu sözlerine ekleyen hastane yetkilileri, yapılacak tüm acil hizmetlerden hiçbir ücret alınmayacağını vurguladılar.
Kütahya'da Özel Kent Hastanesi ve geçtiğimiz yıl hizmet vermeye başlayan Özel BSK Anadolu Hastanesi ile birlikte iki adet özel hastane bulunmakta.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com