Özel okullar büyük tehlikede

Özel okullar büyük tehlikede
Dershanelerin kapatılmasıyla 2015 yılında gelecek yeni yasayla birlikte 2 bin özel okulun kapanma riskiyle karşı karşıya.

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Eş Başkanı Cem Gülan, Özel Okullar Yönetmeliği ve Standartlar Yönergesi’nde yer alan ve 2015 yılında yürürlüğe girecek bazı hükümlerin hayata geçmesi durumunda 2 bine yakın özel okulun ciddi problem yaşayacağını, bir kısmının da kapanacağını söyledi.

 

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği tarafından düzenlenen 13. Geleneksel Sempozyum, Antalya Mardan Palace Otel'de başladı. Toplantıda konuşan Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Eş Başkanı Cem Gülan, eğitimde kademelerin 4+4+4 yasası ile yeniden belirlendiğini hatırlattı. Kademeli geçişle ilgili özel okulların yaşadığı tek sorunun kademelere göre binaların ayrılması sorunu olduğunu belirten Günal, "Kanunda dahi imkan olmadığı takdirde ilkokul ile ortaokulun veya ortaokul ile lisenin bir arada olabileceği belirtilmiştir. Ancak Özel Okullar Yönetmeliği ve Standartlar Yönergesi’nde yer alan ve 2015 yılında yürürlüğe girecek bazı hükümlerin hayata geçmesi durumunda iki bine yakın özel okul ciddi problem yaşayacak ve bir kısmı kapanacaktır. Bu konuda Bakanlığımızdan, diğer konularda olduğu gibi yapıcı ve esnek çözümler yaratmasını diliyor, yardım ve desteğe hazır olduğumuzun bir kez daha altını çizmek istiyoruz." ifadelerini kullandı. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com