Özel Üftade Koleji'nin platin diplomaları ilk defa verildi

Özel Üftade Koleji'nin platin diplomaları ilk defa verildi
Uşak Özel Üftade Koleji'nin 2008 yılında uygulamaya başladığı platin diplomalar, öğrencilere ilk defa olarak verildi.

Uşak Özel Üftade Koleji'nin 2008 yılında uygulamaya başladığı platin diplomalar, öğrencilere ilk defa olarak verildi. Bu amaçla düzenlenen törene Uşak Valisi Özdemir Çakacak, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, Gediz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Muhammet Akdiş ve çok sayıda veli katıldı.
Törende konuşan Vali Çakacak, ”Bizim için çok önemlisiniz. Eğitim, her şeyin başıdır. Her türlü kalkınmanın temeli eğitime dayanmaktadır. Eğitimde ne kadar başarılı olursak, ülkemizin geleceği de o kadar iyi olur.” dedi. Özellikle eğitim alanındaki başarıların ödüllendirilmesinden yana olduğunu belirten Çakacak, “Öğrencilerimiz ödüllendirilirken biz de mutlu ve gururlu oluyoruz. Çocuklarımızın sevincine ortak oluyor, onları daha başarılı görmek istiyoruz.” şeklinde konuştu. Platin diplomayı da önemsediklerini vurgulayan Vali Çakacak, “Platin diplomanın birçok kriteri var. Mesela öğrencilerin okul boyunca okunması gereken kitaplar belirlenmiş. Okuma alışkanlığı elde etmeden, ileride başarılı olmanız mümkün değil. Ben şimdiden gelecek yılın hedefi olarak platin diplomadaki kitap okuma kriterini örnek aldım ve İl Milli Eğitim Müdürüm'e bu konuda çalışma yapılmasını arzu ettiğimi belirttim.“ dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Düzgün ise, 'Platin diploma, çok büyük emek verilerek, öğrencilerimizin gelecekte de başarılı olmasını sağlamak için hazırlanmış, Üftadeliler her alanda bilgili, onun için bu ödülü aldılar. Onların güzel projelerinin, ilimizde eğitim kalitesinin artmasında büyük katkıları oluyor, bundan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Uşak'a 6 yıl önce geldiğini anlatan Özel Üftade Kolej Müdürü Recep Ali Yalçın ise şunları söyledi: “Geldiğinde bir hayalim vardı. Başarıya doymayan, kendini küçük görmeyen, büyük şehirlerdeki akranlarına karşı komplekse girmeyen, kendine ve yaşadığı şehre güvenen, kendini ifade eden, nazik, kibar ve hoşgörülü, dünyayı bilen, teknolojiyi bilen, geçmişiyle geleceğini birleştiren, ülkesinin her karışına hayran, bilimde, sanatta ve sporda 'Ben de varım' diyen, diğer özel okullardaki öğrencilerden eksiği olmayan bir nesil yetiştirmeyi hedefliyordum. Bu hayalim, sizlerin sayesinde gerçekleşti. Bundan dolayı herbirinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve hayatın her alanında başarılar diliyorum.”
Konuşmaların ardından hak kazanan 19 öğrenciye, platin diplomaları ve çeşitli hediyeler verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com