Özel yetenek sınavlarıyla öğrenci alımı

Özel yetenek sınavlarıyla öğrenci alımı
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) ile Güzel Sanatlar Fakültesine (GSF), 2009-2010 öğretim yılı için özel yetenek sınavlarıyla öğrenci alınacağı bildirildi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) ile Güzel Sanatlar Fakültesine (GSF), 2009-2010 öğretim yılı için özel yetenek sınavlarıyla öğrenci alınacağı bildirildi.
     DPÜ Rektörlüğünden verilen bilgiye göre, BESYO Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne 14'ü kız 40, Antrenörlük Eğitimi ile Spor Yöneticiliği bölümlerinin normal ve ikinci öğretimlerine 14'er kız toplam 40'ar olmak üzere toplam 200 öğrenci alınacak.
     Bu programlar için ön kayıt başvuruları, DPÜ Germiyan Yerleşkesindeki BESYO binasında 10-15 Ağustos tarihleri arasında kabul edilecek. Birinci aşama sınavları 17-19 Ağustos arasında, ikinci aşama sınavları ise 20 Ağustosta tarihlerinde okulun spor tesislerinde yapılacak.
     Ön kayıt başvurusunda bulunacak adayların bu yıl yapılan ÖSS'ye girerek spor alan ve kol bölümleri mezunları ile milli sporcuların en az 170, bunlar dışında kalanların ise en az 180 puan almış olmaları gerekiyor.
     TC vatandaşı olma, konuşma, sağlık ve fiziksel yönden herhangi bir engel bulunmama, daha önce bir yüksek öğretim kurumundan disiplin cezası nedeniyle çıkarılmama ve en az ilgili ÖSS puanlarını alma koşullarının yer aldığı ön kayıt için gerekli belgeler şöyle:
     ''Kayıt sırasında verilecek form dilekçe, son 6 ay içinde çekilmiş iki vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2009 yılına ait ÖSS belgesinin fotokopisi, mezunların diploma fotokopisi, sağlık sorunu olmadığına ilişkin bir sağlık kuruluşundan alınacak 'Spor yarışmalarına katılmasında sağlık açısından bir sakınca yoktur' ifadesini içeren rapor, milli sporcular için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü veya özerk federasyondan alınmış millilik belgesinin aslı ve fotokopisi, sınav katkı payının yatırıldığına dair banka dekontu.''
     Adayların fotoğraflı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport) ve sınava giriş belgesi ile sınav yerinde hazır bulunmaları isteniyor.
    
     -GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE 254 ÖĞRENCİ ALINACAK-
    
     DPÜ GSF Çizgi Film Animasyon ana sanat dalına 60, Seramik ana sanat dalına 30, Grafik ile Resim ana sanat dallarının normal ve ikinci öğretim programlarına 40'ar, 4 de KKTC uyruklu olmak üzere toplam 254 öğrenci alınacak.
     Bu programlar için ön kayıt başvuruları, DPÜ Merkez Yerleşkedeki GSF binasında 17-26 Ağustos arasında kabul edilecek. 27-28 Ağustosta sınavlar, 1-7 Eylül arasında ise kesin kayıt işlemleri yapılacak.
     TC ve KKTC uyruklu olma ile bu yıl yapılan ÖSS'ye girme koşullarının bulunduğu ön kayıt için adayların şahsen başvuru yapmaları gerekiyor.
     Ön kayıt için gerekli belgeler şunlar:
     ''Başvuru dilekçesi, ÖSS belgesi ile diploma ya da geçici mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi, fotoğraf, nüfus cüzdanı ve fotokopisi, kırtasiye ve sınav hizmetleri gideri olarak tek bölüm tercihi için 100 TL, birinci tercihten sonraki her tercih başına 40 TL eklenerek Ziraat Bankası Kütahya Şubesindeki hesaba yatırıldığına dair dekont.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com