"Özelleştirmeler Hemen Durdurulmalıdır"

"Özelleştirmeler Hemen Durdurulmalıdır"
Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında, son zamanlarda artarak devam eden özelleştirmeler konusuna değinerek, özelleştirme konusunda en fazla zarar gören kentin Kütahya olduğunu iddia etti.

Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında, son zamanlarda artarak devam eden özelleştirmeler konusuna değinerek, özelleştirme konusunda en fazla zarar gören kentin Kütahya olduğunu iddia etti.
Atilay, Kütahya'da birçok değerin özelleştirildiğine dikkat çekerek Tunçbilek ve Seyitömer Termik Santralleri'nin de özelleştirilebileceğini söyledi. Özelleştirmeler konusunda Kütahya halkının sesiz kaldığına vurgu yapan Atilay, satılan değerlerin Kütahya'yı yoksullaştırdığını söyledi.
Türkiye Cumhuriyet'nin Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda yaşatılaması için gençlere ve Türk milletine büyük görevlerin düştüğünü dile getiren İl Başkanı, mevcut hükümetin Atatürk'ün çizdiği yoldan sapma gösterdiğini savundu.
Konuşmasına çarpıcı açıklamalarla devam eden Atilay:'1920'li yıllarda Osmanlı İmparatorluğu topraklarını işgal eden güçler, o çağın güçlü sillahlarıyla Türkiye Cumhuriyet'ni işgal edemedi; ancak bugün Türkiye yabancıların ekonomik işgali altındadır. Son zamanlarda özelleştirme adı altında yabancılara satılan birçok değerimiz işgal altındadır. Bu değerlerimizin geri alınması gerekiyor'dedi.
Özelleştirilen değerlerin Türkiye'nin aleyhine olduğunu savunan Atilay, özelleştirmeler nedeniyle yüzbinlerce vatandaşın işsiz kaldığını özellikle belirtti. Sürekli bir biçimde satılan değerlerin nereye kadar süreceğini merek ettiğini vurgulayan Atilay;' Mevcut hükümet döneminde işsizlik ve yoksulluk artarak devam ediyor. Hükümet can simidi gibi fona ve özelleştirme gelirlerine sarılıyor. Hiç düşünmeden değerleri satıyor. Peki fon ve özlleştirmeler olmamış olsaydı acaba hükümet giderlerini nereden karşılayacaktı?' Şeklinde özelleştirmeler konusunda tepkisini dile getirdi.
Cumhuriyet döneminde büyük mücadelelerle ve büyük zorluklarla millette kazandırılan değerlerin bu kadar kolay satılmasına bir anlam veremediğini vurgulayan Atilay, özelleştirmelerin hemen durdurulması gerektiğini sözlerine ekledi.
Son günlerin gündemini meşgul eden Anayasa değişikliği paketine de değinen Atilay, Anayasa paketinin mevcut hükümet lehine olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:'Mevcut hükümet temsilcileri önümüzdeki seçimde mahkemeye giderse beni yargılayacak mahkeme üyeleri benim yandaşım olsun. Düşünce bu yoksa mevcut hükümetin milletin derdi ve sıkıntısı ile uzaktan veya yakından bir ilgisi bulunmuyor'.
Atilay son olarak hükümet tarafından yapılan bu yanlışlıkların hesabının millet tarafından hükümete mutlaka sorulacağını da özellikle belirtti.(M:AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com