"Özelleştirmeler Kütahya'yı Yoksullaştırdı"

"Özelleştirmeler Kütahya'yı Yoksullaştırdı"
DSP Kütahya Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi Türkiye genelinde en çok özelleştirmelerin Kütahya'da gerçekleştirildiğini; ancak yapılan özelleştirmlerden Kütahya'nın kazanmadığını hep kaybettiğini savunarak; "Özelleştirmelerden Kütahya'nın kazan

DSP Kütahya Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi Türkiye genelinde en çok özelleştirmelerin Kütahya'da gerçekleştirildiğini; ancak yapılan özelleştirmlerden Kütahya'nın kazanmadığını hep kaybettiğini savunarak; 'Özelleştirmelerden Kütahya'nın kazancı ne Oldu?' şeklidende ki soruyu AKP Kütahya Milletvekillerine yönelterek cevap istedi.

'Özelleştirmelerden Kütahya'nın Kazancı Ne Oldu?' sorusunun herkesin birbirine sorduğunu belirten Nimsi; ancak kimsenin tatmin edici bir cevap alamadığını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Bu soruyu elbette herkes kendi kendine de olsa sormuştur. Peki, cevap nedir? Koskocaman bir hiçbirşey. Evet, Kütahya'yı tabiri caizse tam bir çantada keklik seçim bölgesi gören hükümet özelleştirmelerden şehrimize hiçbir pay vermemiştir. Ya da yapılanlara destek olmamıştır. Hiçbir vekilimiz de çıkıp başbakana bunu sormamışlardır. Geçenlerde Vefa Mahallesi üst geçidi açılışı oldu. Çevre halkı birtakım mağduriyetlerini dile getirseler de hakikaten o yörenin trafiğini bir nebze rahatlatacak bir yapım. Ancak bu arada işittiklerimiz gerçekten de üzücüydü. Belediye yapım için hükümetten ödenek alamamış, kendi imkanlarıyla bu işi tamamlamıştı. Bu ne demektir? Bu, Kütahya halkının sırtına binecek bir yük daha demektir. Suya, bir takım ödediğimiz bedellere zam demektir.Peki, şehrimizin satılabilecek her şeyini satıp, kasasına aktaran hükümet bu ödeneği niye vermemiş? Her şeyden önemlisi, şehrimiz için önemli olan bu yapım için sayın milletvekillerimiz neredeymiş? Oy alırken her şey Kütahya için derken iyi de, iş icraata gelince niye ortada bir şey yok?'
Kütahya'nın kaderine terk edilmiş bir kent haline getirildiğini savunan Nimsi, sit alanı diye yıkılamayan, insanların hayatını tehdit eden, görünümleriyle hiç de iç açıcı olmayan virane evler; yaz gelince içinden pis kokular gelen kanal; delik deşik olmuş şekilde bırakılan yollar; insan sağlığını tehdit eden bir çöplük; yıkımına başlanıp, yarım bırakılan yapılar; itirazlara rağmen yapılıp kullanılamayan yapıların hepsinin örneğinin Kütahya'da mevcut olduğunu belirterek, AKP Milletvekillerinin neden bu çarpıklıkları görmemezlikten geldiklerini de anlayamadıklarını ifade etti.
Nimsi; ' Bütün bunlara ses çıkartmayan üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi yaşayan insanlar. Neden? Yaşam derdi öyle sarmış ki insanları, geçim sıkıntısı, işsizlik öyle bir set örmüş ki etraflarına, bu savaşın içinde başka bir şey düşünemez olmuşlar. DSP Kadın Kolları olarak bunları dile getirmekten asla bıkmayacağız. Taki, halkımız bir şeylerin farkına varsın, niye diye sorabilsin. Çünkü sıkıntılı anne-babanın ruh hali evdeki çocuklara yansımakta, mutsuz, huzursuz çocuklar yetişmekte. Toplum temelden sarsılmakta. Hak ve halk için diyen partimizin mensubu olan bizler bu konuları görmezden asla gelemeyiz; gelmeyeceğiz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com