"Özelleştirmeler Son Hız Devam Ediyor"

"Özelleştirmeler Son Hız Devam Ediyor"
Türk-İş Kütahya İl Tamsilcisi Eşref Erden Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) ait Termik Satrallerin ve Hidroelekrik Santrallerinin özelleştirileceğini belirterek, Hükümetin ve Hükümete bağlı Bakanlığın bu kurumların özelleştirilmesi konusunda çalışmalar yaptığı

Türk-İş Kütahya İl Tamsilcisi Eşref Erden Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) ait Termik Satrallerin ve Hidroelekrik Santrallerinin özelleştirileceğini belirterek, Hükümetin ve Hükümete bağlı Bakanlığın bu kurumların özelleştirilmesi konusunda çalışmalar yaptığını iddia etti.

Türk-İş Kütahya İl Tamsilcisi Eşref Erden Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) ait Termik Satrallerin ve Hidroelekrik Santrallerinin özelleştirileceği, Termik Santrallerin ham maddesi olan Linyit Kömür İşletmelerinin de özelleşecek santrallere devri ile ilgili Hükümetin ve Hükümete bağlı Bakanlığın özelleştirme çalışmalarına başladıklarını iddia etti.
Kütahya'da kamu kurumu olarak sadece Termik Santralleri ile maden olarak da Kömür ve Eti Bor İşletmelerinin kaldığını vurgulayan Erden, bu yerlerin özelleşmemesi için Türk-İş Kütahya Temsilciliği olarak; Maden-İş Sendikası Kütahya Şubesi, Batı Anadolu Maden-İş Sendikası Tunçbilek Şubesi, Maden-İş Sendikası Hisarcık Şubesi olarak çalışanlar nezdinde, yerleşim birimi olarak Kütahya Merkez, Tavşanlı, Tunçbilek, Hisarcık ilçeleriyele birlikte yöre varlıklarının özeleşmemesi için imza kampanyası başlatacaklarını söyledi.
İmza kampanyasının 07 Nisan Çarşamba günü Kütahya Sevgi Yolu'nda başlayıp 17 Nisan Cumartesi günü sona erceğini belirten Erden, imza kampanyasının konuya muhatap sendikalar aracılığıyla yapılacağını da sözlerine ekledi.
Özelleştirmeler nedeniyle Kütahya'da işsizliğin ve göç olaylarının artığına dikkat çeken Erden, Kütahyalıları bu konular karşısında duyarlı olmaya davet etti.
Erden konuşmsına şöyle devam etti:'Evinize giren ekmeğin bir bölümünü daha fazla para kazanma ve daha fazla kar etme hırsında olan sermayenin cebine aktarmaktadır. İşinize aşınıza sahip çıkın. Kütahya özelleştirmeler konusunda Türkiye'deki birçok ilin başında gelmektedir. Son 10 yılda Kütahya'da özelleştirmeler hız kazanmaya başladı. Kütahya'nın değerleri bir bir satılıyor.'
Üretim, yatırım ve istihdam konusunda Kütahya'nın iyiyce geriye gittiğine vurgu yapan Erden, Kütahyalıların elinde kalan son kurumlar olan G.L.İ ve S.L.İ Kömür işletmeleriyle EÜAŞ Seyitömer ve EÜAŞ Tuçbilek Termik Santrallerinin de özelleştirme kapsamına alındığına dikkat çekerek, özelleştirmelerin hemen durdurulması gerektiğini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com