Özelleştirmelerin Durdurulması İçin İmza Kampanyası Başlattılar

Özelleştirmelerin Durdurulması İçin İmza Kampanyası Başlattılar
Türk-İş Kütahya İl Tamsilciliği, Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait Termik Satrallerin ve Hidroelekrik Santrallerinin özelleştirilmemesi için Kütahya Sevgi Yolu'nda imza kampanyası başlattılar.

Türk-İş Kütahya İl Tamsilciliği, Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait Termik Satrallerin ve Hidroelekrik Santrallerinin özelleştirilmemesi için Kütahya Sevgi Yolu'nda imza kampanyası başlattılar.

Türk-İş Kütahya İl Temsilciliği, Üretim A.Ş (EÜAŞ) ait Termik Satrallerin ve Hidroelekrik Santrallerinin özelleştirilmemesi için Kütahya Sevgi Yolu'nda imza kampanyası başlattılar. Türk-İş Kütahya İl Temsilcisi Eşref Erden Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) ait Termik Satrallerin ve Hidroelekrik Santrallerinin özelleştirileceği, Termik Santrallerin ham maddesi olan Linyit Kömür İşletmelerinin de özelleşecek santrallere devri ile ilgili hükümetin ve hükümete bağlı Bakanlığın özelleştirme çalışmalarına başladıklarını iddia ederek, Sevgi Yolu'nda imza kampanyası başlattıklarını söyledi.
Türk-İş Kütahya Temsilciliği olarak; Maden-İş Sendikası Kütahya Şubesi, Batı Anadolu Maden-İş Sendikası Tunçbilek Şubesi, Maden-İş Sendikası Hisarcık Şubesi olarak çalışanlar nezdinde, yerleşim birimi olarak Kütahya Merkez, Tavşanlı, Tunçbilek, Hisarcık İlçeleriyele birlikte yöre varlıklarının özeleşmemesi için imza kampanyası başalattıklarını belirten Erden, gereken katılımın olacağına inandıklarını ifade etti.
İmza kampanyasının 07 Nisan Çarşamba günü (dün) Kütahya Sevgi Yolu'nda başlattıklarını söyleyen Erden, imza kampanyasının 17 Nisan Cumartesi günü sona ereceğini belirtti. Erden, imza kampanyasının konuya muhatap sendikalar aracılığıyla yapıldığını da sözlerine ekledi.
Özelleştirmeler nedeniyle Kütahya'da işsizliğin ve göç olayalarının artığına dikkat çeken Erden, Kütahyalıları bu konular karşısında duyarlı olmaya davet etti.
Erden konuşmasına şöyle devam etti:'Evinize giren ekmeğin bir bölümünü daha fazla para kazanma ve daha fazla kar etme hırsında olan sermayenin cebine aktarmaktadır. İşinize aşınıza sahip çıkın. Kütahya özellştirmeler konusunda Türkiye'deki birçok ilin başında gelmektedir. Son 10 yılda Kütahya'da özelleştirmeler hız kazanmaya başladı. Kütahya'nın değerleri bir bir satılıyor'.
Üretim, yatırım ve istihdam konusunda Kütahya'nın iyiyce geriye gittiğine vurgu yapan Erden, Kütahyalıların elinde kalan son kurumlar olan G.L.İ ve S.L.İ Kömür işletmeleriyle EÜAŞ Seyitömer ve EÜAŞ Tuçbilek Termik Santrallerinin de özelleştirme kapsamına alındığına dikkat çekerek, özelleştirmelerin hemen durdurulması gerektiğini ifade etti.
Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Levent Eşiyok ise yaptığı konuşmada, Kütahya'nın iki temel öğesi olan işletmelerin özelleştirmeleri ile Kütahya'nın yoksulluğa sürükleneceğine dikkat çekti. Özelleştirmelerin sürekli farklı şekillerde halka lanse edildiğine dikkat çeken Eşiyok, halkı özelleştirmeler konusunda bilinçlendirmeye çalıştıklarını da sözlerine ekledi.
Konuşmasına çok çarpıcı açıklamalarla devam eden Eşiyok:' Özelleştirmeler yabancı sermayelerin eline bırakılan değerlerimizdir. Bu değerlerimize bilinçli insanlar olarak sahip çıkmalıyız. Satışa çıkarılacak ilk işletmle içerisinde Kütahya'nın can damarı olan Tunçbilek ve Seyitömer termik santralleri olduğu herkes tarafından bilinmesi gerekiyor.'dedi.
Özelleştirmelerin durdurulması için halk olarak kilitlnemeleri gerektiğini hatırlatan Eşiyok, halk istediğinde birçok şeyin gerçeçleştiğine de dikkat çekerek halk olarak özelleştirmeleri durduracak güce sahip olduklarını da dile getirdi.
Eşiyok, son olarak imza kampanyasına Kütahyalıların gerek desteği vereceklerine inandıklarını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com