Özge, Ata İle İlgili İlk Kez Konuştu!

Özge, Ata İle İlgili İlk Kez Konuştu!
Ünlü oyuncu sevgilisi Ata Demirer ile ilgili ilk kez bilinmeyenleri anlattı.

Ata Demirer'le ilişkisi nedeniyle de konuşulan oyuncu Özge Borak, Tempo dergisinin mayıs sayısına verdiği söyleşide isyan etti: "Özel olan, özel kalsın!"

Biraz önce çok güzel güldüğünüzü söylediler. Ama sizi soğuk bulanlar da çok. Neden sizce?
Bunun cevabını vermek çok zor. Dışarıdan biraz soğuk göründüğümü biliyorum, ama neden öyle göründüğümü anlamıyorum. Belki canlandırdığım karakter yüzünden. Bu yüzden birbirine benzemeyen rolleri seçmeye çalışıyorum. Ama bugüne kadar birçoğu, soğuk, üzgün veya mesafeli karakterlerdi. 'Eyyvah Eyvah'ta oynadığım Müjgân karakteri ise, gerçek halime çok benziyor. Çünkü neşeli ve pozitif biriyim.

Eleştiriye uğradığınız zaman neşenizi koruyabiliyor musunuz?
İşimle ilgili tüm eleştirilere açığım. Ama ondan ötesi sadece beni ilgilendirir. Kimseye açıklama yapmak zorunda değilim. Konuşmama hakkımı hayatımın sonuna kadar kullanmayı planlıyorum. Çünkü bu, bana hesap vermek gibi geliyor.

Hesap vermek derken, boşanmanızı ve Ata Demirer'le ilgili haberleri mi kastediyorsunuz?
Bunlarla ilgili o kadar çok şey yazıldı ki... Hiçbirine cevap vermedim. Hayatımdaki insanlar gerçeği biliyor. İçim rahat. Kimin ne yaşadığını başkaları bilemez.

Boşanmanın ardından nasıl bir süreç geçirdiniz?
İzleyici aslında beni değil, canlandırdığım karakteri seviyor. Dolayısıyla gerçeğimi bilmesine gerek yok. Ben onunkini bilmiyorum. Özge olarak nasıl ağladığımı kimsenin bilmesini de istemem zaten. Özel olan, özel kalsın.

GÜLÜNCE ÖMRÜM UZUYOR

Son yaşadıklarınızı, bir kadın olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kendini çok yıpratmak ve üzmek, saçma. Şöyle bir tavsiye verebilirim: Gülün ve su için. Yıllardır belimde problem var ve geçenlerde nüksetti; doktora gittim. "Bunu yaşayan, senin gibi her şeye gülen bir insan olmasaydı, bana beş yıl önce gelmişti" dedi. Gülüyorum. Dolu dolu kahkaha atıyorum. Bunun kadar büyük zenginlik yok. Ömrümün uzadığını düşünüyorum.

Ama çevrenizin de buna eşlik etmesi gerek.
Eşlik etmediklerinde, ona da gülüyorum. Bunu başarabilmek kolay değil, ama yapabilirsen ne âlâ.

Yeniden evlenmeyi düşünüyor musunuz?
Bu tarz işler, planlayarak gelişmez. Olursa olur, olmazsa olmaz. 50 bin şey düşünüyorsun, istiyorsun, ama hepsi gerçekleşmiyor. Şu anda evliliği düşünmeme bile imkan yok. Son iki yıldır en yoğun çalıştığım dönemdeyim. Saçımı bile tarayamadan evden çıktığım zamanlar oluyor. Ya dizi, ya tiyatro ya da sinema için çalışıyorum. Şu anda evlenmek gibi bir düşüncem yok.

Ama evlilik plansız da gelişebilir.
Şu anki ruh halim, çalışmaktan yana. Bir sene sonra olabilir, bilemem. Ne zaman olacağını kestiremiyorum. Çalışmaktan çok keyif alıyorum ve bundan memnunum.

Geleceği sık düşünür müsünüz?
O kadar sık düşünürüm ki... Sürekli planlar yaparım. "Ben şunu derim, ardından o da böyle cevap verir" gibi diyaloglar üretirim. Olayı, en sonuna kadar düşünüp tasarlarım.

Gerçekleşir mi peki planlarınız?
Plan yaptıktan sonra hep diyorum ki, "Nasıl olur bu? Sen bir yaşa. Bakalım yarın ne olacak?" Birdenbire kendi tezimi de çürütebiliyorum. Bu konuda duygularım zaten çok karışık. Plan yapmayı çok seviyorum, ama plansızlığa da bayılıyorum. Ani durumlar, bazen daha fazla hoşuma gidiyor. Örneğin bir arkadaşım, bana durup dururken "Hadi kalk gidiyoruz!" dese, "Nereye?" diye sormam ve alır çantamı giderim. Neresi olduğu o an hiç önemli değil. Maksat, gezmek ve görmek olsun. Hem karışık hem de dengeliyim. Her şey planlı olmuyor, birçok şey de plansız yaşanıyor.

Hayatınızda en önem verdiğiniz kavram ne? Hayatınız ne üzerine kurulu?
Çok klasik gelebilir belki ama adalet üzerine kurulu.

Çok mu adaletsizliğe uğradınız?
Hayır, yapımda var. Karşımdaki kişinin yaptığı iş ne olursa olsun, benim için yüksek mevkideki birinden farkı yok. Her insan benim için aynı. Dolayısıyla adalete ve eşitliğe önem veriyorum. Ama bunu dengelemek, göründüğünden daha zor. Ekip ruhunu seviyorum. 'Ben yaptım, oldu' diyemezsiniz. Onu yaparken 'Yanımda kimler vardı?' diye düşünmek gerekiyor.

Peki, insanlar size ne kadar adil davranıyor?
Her zaman, herkes bana, benim başkalarına davrandığım gibi davranmıyor. Aslında ben de elimden geldiği kadarını yapıyorum. Üstelik belki adil davranmadığım zamanlar olmuştur, ama kesinlikle farkında olmadan yapmışımdır. Şunu biliyorum; çoğu zaman böyle olmanın karşılığını göremezsiniz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com