Özgener Yönetimi Protokolü Terk Etti!

Özgener Yönetimi Protokolü Terk Etti!
A Milli Takımımızın, Avusturya ile oynadığı kritik maçta protokol tribinünde kriz yaşandı.

Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanan Türkiye - Avusturya maçı öncesi protokol tribünü "koltuk kavgasına" sahne oldu.
GSGM yetkilileri tarafından düzenlenen protokol tribünde kendilerine ayrılan yerleri beğenmeyen futbol federasyonu yöneticileri, istenilen yer değişikliklerinin yapılmaması üzerine toplu halde tribünü terkederek yan bölümdeki F.Bahçe yönetimine ait bölüme geçti. TFF yetkilileri ile GSGM yetkilileri arasında küçük çaplı bir atışma yaşanırken federasyon başkanı Mahmut Özgener'in bir hayli sinirli olduğu gözlendi. Özgener'in kendisine ayrılan yere tepki gösterdiği öğrenildi. Bakan Mehmet Şimşek, GSGM Müdürü Yunus Akgül ve UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik maçı protokol tribününde yanyana izlerken TFF başkanı Özgener ve yönetimi karşılaşmayı Fenerbahçe yönetiminin tribününde izledi.

ÖZGENER: " BU KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPACAĞIM"

Maçın ardından ise basın mensuplarının bu konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Futbol Federasyonu Başkanı Özgener, "Protokol tribünlerinin düzenlenmesiyle ilgili hem bizim, hem de kulüplerimizin uzun süredir bir takım şikayetleri var. Bir takım anlaşamadığımız hususlar var. Maalesef bu akşam onlardan birini yaşadık. Bundan dolayı da kulüp başkanlarımızla beraber maçı yan tarafta izledik" dedi.

Türkiye - Avusturya maçını da değerlendiren Özgener, "İyi bir maç oldu. 3 puan çok önemliydi. Takım yürekli ve iyi oynadı. Penaltı dışında Avusturya'ya pozisyon vermedik. Daha da farklı kazanabilirdik. Ama önemli olan 3 puanı almaktı. Bütün futbolcularımıza yürekten oynadıkları için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Maçın son bölümlerinde Türk taraftarların sahaya yabancı madde atmasından dolayı üzüntü duyduğunu dile getiren Özgener, "Seyirciye teşekkür ediyorum, ama aynı zamanda da küçük bir sitemde bulunmak istiyorum. Maçın sonunda yaşananlar bizim sahalarda görmek istemediğimiz olaylar. Bu kadar desteğin olduğu bir gecede, bu olayları yaşamasaydık, her şey mükemmel olacaktı. Kulüp başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Büyük bir çoğunlukla bugün burada bizimle beraberlerdi" şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com