'Özgür Apo'ya hazır olun' çağrısı!..

'Özgür Apo'ya hazır olun' çağrısı!..
Sabah Gazetesi yazarlarından Sevilay Yükselir, “Öcalan sonunda Mandela mı olacak?” başlıklı yazısında cevaben “Olmalı!” diyor. ‘Barış’ her an gelebilir, beraberinde getireceklerine hazır olun diyerek Öcalan’ın serbestliğine işaret ediyor.

Sevilay yazıyor isimli köşesinde hükümet cilalayan Sevilay Yükselir, Mandela üzerinden yaptığı Öcalan güzellemesini Nobel Ödülü ile süslemekten de geri kalmıyor.  

“Mandela gibi bir "barış figürü" olarak tarihe yazılması da uzak ihtimal değildir!” dediği Bebek katili’nin cinayetlerini Mandela’nın karıştığı kanlı eylemler üzerinden aklamaya çalışan Yükselir, “halkı için özgürlük savaşçısı olan Mandela da ülkesini yönetenlerce ‘eli kanlı bir terörist’ olarak görülürdü” diyerek benzerliklere dikkat çekiyor. Tesadüfe bakın ki barış için çözüm arayan devlet o Mandela ile masaya oturduğunda hala hapisteymiş. Sonrasında Nobel ödülleri vs…

28 Yıl hapis yatan Mandela için Öcalan pek genç kalıyorsa da Yükselir benzerliklerden yana dikkat çekmeyi tercih ediyor. Sınırları cetvelle masa başlarında çizilmiş Afrika ülkeleri ile Türkiye Cumhuriyeti arasında ki benzerlik zorlaması da ayrıca göze batıyor.

Sürecin başarılı sonuçlanması halinde (başarıdan kasıt her ne ise?!) Öcalan’ın serbest kalmama ihtimaline sıfır değer veren Yükselir’e göre Öcalan’ın serbest kalmasının şu an değerlendirmeye alınmamasının tek sebebi ‘süreç zarar görür’ endişesi. Hükümetin düşüncesini Sabah Gazetesi’nin yazarından iyi bilecek değiliz ya… (KKE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com