Özgür yeniden okullu oldu

Özgür yeniden okullu oldu
Artık okula gidebilecek

Kıyafetleri olmadığı için 1.5 aydır okula gidemeyen 9 yaşındaki Özgür B.’nin yüzü artık gülüyor. 4 yıldır naylon brandalarla yaptıkları derme çatma barakada babaannesi Nurten ve dedesi Ahmet İşçi ile yaşayan Özgür B.’nin dramını öğrenen duyarlı kişiler, çocuğa yardım elini uzatabilmek için seferber oldu.

Çeşitli dernek ve vatandaşlar tarafından aileye giyim, gıda ve ev aletleri yardımı yapılırken, bu duruma en çok Özgür B.’yi sevindi. Kıyafetlerinin kirli olması nedeniyle arkadaşlarının kendisiyle dalga geçtiğini, bu nedenle de 1.5 aydır okula gitmediğini söyleyen Özgür B., "Elbise ve yiyecek yardımı yaptılar. Kıyafetlerim kirli olduğu için okulda arkadaşlarım benimle alay ediyordu. Artık kıyafetlerim geldi ve ben de okula gidebileceğim. Okulda kimse benimle alay edemeyecek. Yardım eden herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Gelen yardımların kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen babaanne Nurten İşçi ise "Yardımlar geldi. Torunumun da yüzü güldü. Ocak, yağ, zeytin getirdiler. Allah yetkililerden ve yardım edenlerden razı olsun. Elbiseleri yokken okula gönderememiştim. Şimdi kendim götüreceğim" diye konuştu. Diğer taraftan bir yardım derneği de  aileye ahşaptan bir ev yapacaklarını açıkladı.(MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com