Özkan'dan Suriye yönetimine tepki

Özkan'dan Suriye yönetimine tepki
Kütahya Memur-Sen Başkanı Hüseyin Özkan, Suriye'de yaşanan olaylara tepki gösterdi. Özkan, “Suriye katliamı durdurulmalı baas diktasına da son verilmelidir” dedi.

Kütahya Memur-Sen Başkanı Hüseyin Özkan, Suriye'de yaşanan olaylara tepki gösterdi. Özkan, “Suriye katliamı durdurulmalı baas diktasına da son verilmelidir” dedi. Özkan, bu durumun insanlık tarihi için büyük bir utanç, İslam ümmeti açısından ise dayanılmaz bir acı teşkil ettiğini kaydetti. “Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da yükselen adalet ve özgürlük haykırışlarının Suriye'de de yankılanması karşısında Esad diktatörlüğü paniğe kapılmış bir durumda. Panikledikçe daha çok kan dökülmektedir” ifadelerini kullandı.
Özkan, Tavşanlı Memur-Sen konfederasyonu ve kuruluşları olarak Suriye de ki vatandaşların maruz kaldıkları sistematik vahşetten dolayı büyük bir acı ve öfke içinde olduklarını dile getirdi. “Dayatılan teslimiyet ve iradesizliğe karşı yükselen direnişler büyük gurur duyuyoruz” diyen Özkan, Türkiye'nin Baas çetesine dur denmesi gerektiğini belirtti.
Özkan, “zalim iktidarların zulümlerine karşı tüm insanlığı duyarlığa, Müslüman kardeşlerimizi dayanışmaya davet ediyoruz” dedi.
Basın toplantısına Saadet Partisi, Millet Partisi, Memur-Sen konfederasyonu, Yediveren Dostluk ve Dayanışma Derneği, Beyazay Derneği, Tiyatrocular Derneği, Irmak Kırtasiye, İrşat Vakfı, Hayırlı Hizmetler Vakfı, Tavşanlı Anadolu Gençlik Derneği, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası, Üç Eylül Spor Kulübü katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com