Özkasnak ifade veriyor

Özkasnak ifade veriyor
28 şubat soruşturması kapsamında gerçekleştirilen 2'nci operasyonda gözaltına alınan ve aralarında dönemin Genelkurmay Genel Sekreteri emekli Tümgeneral Erol Özkasnak'ın da bulunduğu 6 kişinin ifadesinin alınmasına Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadel

Bodrum'daki evinde gözaltına alınarak Ankara'ya getirilen emekli Tümgeneral Özkasnak, akşam saatlerinde Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin eşliğinde Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Daha sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilen emekli Tümgeneral Özkasnak, geceyi burada, diğer gözaltında bulunan 5 kişiden ayrı yerde geçirdi.
 
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde itibaren aralarında emekli Tümgeneral Özkasnak'ın da bulunduğu 6 kişinin ifadesini almaya başladı. Görev yaptığı dönemdeki rütbelerine göre en alttan ifade alınmaya başlandığı öğrenilirken, son olarak emekli Tümgeneral Özkasnak'ın ifadesine başvurulacağı belirtildi.
 
Gözaltındaki 6 şüphelinin bugün ifadelerinin tamamlanacağı savcının talep etmesi durumunda akşam saatlerinde veya yarın sabah adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.
 
ALBAYLAR ADLİYEDE
 

Dün gözaltına alınarak Merkez Komutanlığı'na götürülen albaylar Mustafa Hakan Bural, Ahmet Dağcı, Bahattin Çelik ve Mustafa İhsan Tavazar sabah saatlerinde adliyeye sevkedildi. Muazzaf subayları adliyede özel yetkili Cumhuriyet Savcıları Kemal Çetin ve Mustafa Bilgili'ye sorgulandı. Gözaltı kararı çıkarılanlardan 2 kişi ise adreslerinde bulunamadı. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com