Özkoç “Gençlerimiz savaştı orada”

Özkoç “Gençlerimiz savaştı orada”
Gezi parkında gençlere uygulanan şiddeti gündeme getiren CHP’li Engin Özkoç’a tepki olarak AKP’li İsmet Uçma şok sözler kullandı.

TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda gergin anlar yaşandı. AKP İstanbul Milletvekili İsmet Uçma’nın “Gezi’de 77 düvelle savaştık” demesi ortamı gerdi ve tartışmalar yaşandı.
 
Nevşehir Üniversitesi’nin isminin Hacı Bektaş Veli Üniversitesi,Siirt’in Aydınlar ilçesinin de Tillo olarak değiştirilmesine yönelik öneri komisyon tarafından kabul edildi. Komisyonun ilçe değiştirme alanıyla ilgili olmadığını belirten diyerek bu öneriye karşı çıktı. Buna karşın ‘Tillo ismi hakkın iadesidir’ diyen Bakan Nabi Avcı “Bu isim halk arasında da kullanılıyor. Bu, hakkın iadesidir, bu anlamda da önemlidir” şeklinde konuştu.
 
CHP’li Engin Özkoç da yasa önerisinde ilçe isminin değiştirilmesine yönelik düzenlemenin yer almasını eleştirdi. AKP’li Atalay’ın konuşmasına atıf yapan Özkoç, “Bu hükümetin yaptığı baskıdan, ölümlerden bahsedersek konumuzdan saparız” dedi. AKP’li vekillerin “Nerede baskı yapmışız?” diye laf atması üzerine Özkoç, “Gezi Parkı eylemlerinde kaç kişi öldü, kaç kişinin gözü çıktı?” dedi. AKP’li İsmet Uçma’nın araya girerek “Gezi 77 düvelin olduğu bir olaydır” demesi gerginliği artırdı. Özkoç, “Gençlerimiz vardı orada” diye bağırırken Uçma da “Gezi’de 77 düvele savaştık. Çanakkale’de olduğu gibi” ifadesini kullandı. Özkoç da “Gençlerimiz savaştı orada” dedi.  AKP’li Naci Bostancı, kimsenin sesini yükseltmesine gerek kalmadan tartışma yapılmasını isteyerek “Pornografik yaklaşımla, bunun altında ne var bakışı hatalı” diye konuştu. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com