Özkök İmamın sevişme odasında

Özkök İmamın sevişme odasında
Yemen'i gezen Ertuğrul Özkök'ün yola ilginç bir mekana düşmüş. Bugünkü yazısı başlığıyla çok okunacağa benziyor

BÜTÜN ISRARIMA RAĞMEN AÇMADILAR

Bu ev, efsanelerle gerçeklerin iç içe yaşadığı bir yer. Artık Yemen’in bağımsızlığını simgeleyen bir müze olarak kullanılıyor.
En çok ilgimi çeken yeri evin harem kısmı oldu.
Dördüncü kattan itibaren merdivenler ikiye ayrılıyor. Sol taraf erkeklerin, sağ taraf ise kadınların bulunduğu kata çıkıyor.
Haremin kapısı kilitli tutuluyormuş. Dıştan büyük bir anahtarla açılıyor. İçeriden ise çok ilginç bir kilit sistemi var. Kapının mandalı, alttaki gizli bir dil yukarı itilerek açılabiliyor.

Kadınlara iki kat ayrılmış. Yemen’de hâlâ geçerli olan sisteme göre dört kadın alınabiliyor. İmam Yahya’nın da dört karısı var. Beşinci katın girişindeki ötekinden biraz büyük oda birinci karısına ayrılmış. Onun yanındaki oda ise ikinci kadının.
Üçüncü ve dördüncü kadınların odaları bir alt katta. Bu odalar büyükçe bir salona açılıyor. Üst katta daha ferah bir de yazlık salon var.http://preview.hurriyet.com.tr/preview/image.aspx?picid=19876247
Kadınların odalarının hemen karşısında, yerden bir metre kadar yükseklikte dar ve kısa bir kapı dikkatimi çekiyor. Kapının üzerinde bir kilit var.

Bizi gezdiren görevliye “Bu oda nedir” deyince şaşırtıcı bir cevap alıyorum.
Sevişme odasıymış.


Yanlış işitmediniz, sevişme odası. İmam Yahya kadınlarıyla odalarında veya kendi odasında değil, bu özel odada sevişiyormuş.
Anlamadığım nokta şu? Hadi kendi odalarında sevişmemek gibi bir gelenek olabilir. Ama sevişmek için bu kadar dar ve yüksekte bir oda ve kapı niye? Odaya girmek için resmen tırmanmak gerekiyor.

Görevliyi ne kadar zorladıysam da kilidi açmadı. Yani sevişme odasının içini göremedim. (AAK)

Yazının tamamını okumak için tıklayınız

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com