Özkök'ün ifadesi "Balyoz" mahkemesinde

Özkök'ün ifadesi "Balyoz" mahkemesinde
"Balyoz Planı" davasıyla ilgili de beyanda bulunan Özkök'ün beyanları bu davaya bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilecek.
''Ergenekon'' davasında dinlenilen gizli tanık ''Ahmet'', ''Hizbullah terör örgütünün, devletin içindeki bir güç tarafından kurulup, yönlendirildiğini ve korunduğunu düşünüyorum'' dedi.
 
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada beyanı alınan gizli tanık ''Ahmet'', 20-25 yıl Hizbullah terör örgütünün içinde kaldığını belirterek, örgütün cemaatleri dışında İran'la irtibatı bulunan kişiler konusunda hassasiyet gösterdiğini, bunun da kendisinde başka bir yere verilmek üzere bilgi toplandığı izlenimi yarattığını söyledi. 
 
Özese, geçen hafta tanık olarak dinlenilen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün beyanlarının duruşma tutanaklarıyla birlikte ilgili mahkemelere gönderilmesine karar verildiğini belirterek, duruşmayı 13 Ağustos Pazartesi gününe erteledi.
 
Özese, pazartesi günü yapılacak duruşmada Celal Kazdağlı ve gizli tanık ''Kurşun''un dinlenileceğini kaydetti.
 
Bu arada, emekli Orgeneral Hilmi Özkök, tanıklığı sırasında ''Balyoz Planı'' davasıyla ilgili beyanda da bulunmuştu. Mahkemenin kararı üzerine, Özkök'ün beyanları bu davaya bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilecek. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com