Öznur cinayeti davası ertelendi

Öznur cinayeti davası ertelendi
ESKİŞEHİR DEMOKRATİK KADIN PLATFORMU ÜYELERİ, ADLİYE ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

ESKİŞEHİR DEMOKRATİK KADIN PLATFORMU ÜYELERİ, ADLİYE ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

Eskişehir'de, geçtiğimiz yıl tecavüz ettiği 11 yaşındaki kız çocuğunu öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan zanlının yargılanmasına devam edildi.
1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Ali Haydar K. (49) ve ölen Öznur Uluişden'in avukatları katıldı.
Tutuklu yargılanan 49 yaşındaki Ali Haydar K., suçlamaları kabul etmeyerek, 'Ben kesinlikle bu suçu işlemedim. Cevriye diye bir kadın vardı. O yakalanırsa her şey ortaya çıkar. O kişi de kamera görüntüleri var. Bunun elinde birçok çocuk da var. Ben kesinlikle bu suçu işlemedim' dedi.
1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanık Ali Haydar K.'nin akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan beklenen raporun gelmediğini belirtti. Mahkeme heyeti sanık Ali Haydar K.'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 2 Şubat 2011 tarihine erteledi.
Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyeleri ise duruşma öncesi adliye binası önünde basın açıklaması yaparak sanık Ali Haydar K.'nin en ağır cezaya çarptırılmasını istediler.
Eskişehir Demokratik Kadın Platformu sözcüsü Çiler Kayabaşı, 'Bundan yaklaşık bir sene önce Eskişehir'de 11 yaşında bir kız çocuğu kent ormanında ölü bulundu.
Öznur'un katil zanlısının duruşması bir yıldır devam ediyor Öznur'un katili ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılana kadar hep burada olacağız' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com