Öztrak savcıları eleştirdi

Öztrak savcıları eleştirdi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, “Savcılar artık Başbakanlık’tan düğmeye basılması ile birlikte harekete geçiyorlar. Bir e-muhtıra meselesi ile ilgili şu ana kadar ortada herhangi bir soruşturma olmaması ve bu e-muhtıranın da mevcut hükümette olan

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde belki de ilk kez devlet memurlarının yılın üçte biri bitmişken bu yıl alması gereken zammı alamadığını ifade eden Öztrak, memurlar adına pazarlığı yürütecek olan sendika temsilcilerine, “Elektriğe, doğalgaza ve akaryakıta yapılan zam ortada, bu yıl için enflasyon beklentisi hedefin yüzde 52 üstünde. Pazarlığınızı bu parametrelere göre yapın” önerisini yaptı.

'CHP’YE KİMSENİN DEMOKRASİ DERSİ VERECEK HALİ YOKTUR'

“Geçmişte birçok şeyi gördük, bir koyup beş alacağız gibi argümanlarla anlatıldı” diyen Öztrak, Dışişleri Bakanı’na da şöyle seslendi:

“Türkiye’nin Dışişleri Bakanı’na şunu söylemek istiyorum. Esad bundan 1 yıl önce de diktatördü, diktatörse o zaman kendileri ve Başbakan, Esad’ın eşiyle çocuğuyla diz dize fotoğralar çektiriyorlardı. Şimdi ne oldu da iş bu noktaya gelindi. CHP’ye hiç kimsenin demokrasi dersi verecek hali yoktur. Önce hükümet şunun hesabını vermelidir. Sudan’da savaş mahkemelerinde mahkum olan El Beşir bir tek Türkiye’de Cumhurbaşkanı katına kadar çıkabilmektedir, önce bunun hesabını versinler ondan sonra CHP’ye demokrasi dersi vermeye kalksınlar.”

Bir basın mensubunun, “27 Nisan e-muhtırasıyla ilgili olarak nasıl bir süreç bekliyorsunuz, savcılık harekete geçer mi sizce?” sorusuna da Öztrak, şu yanıtı verdi:

“Savcıların harekete geçip geçmemesi konusunda bizim çok fazla söyleyeceğimiz bir şey yok. Savcılar artık Başbakanlık’tan düğmeye basılması ile birlikte harekete geçiyorlar, beklemek lazım, tabi ilginç, bir e-muhtıra meselesi ile ilgili şu ana kadar ortada herhangi bir soruşturma olmaması ve bu e-muhtıranın da mevcut hükümette olan siyasi partiye karşı verilmiş olmasına rağmen herhangi bir soruşturma olmamasını ilgiyle izliyoruz.”

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com