Öztürk:''A2 projesi hazır''

Öztürk:''A2 projesi hazır''
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, A2 Ligi maçlarının naklen yayınlaması için çalışmalar yürüttüğünü bildirdi.

Öztürk, yaptığı açıklamada, eski adıyla PAF olan bu ligin, yıllardır kamuoyunda cezalı ve A takımda istenmeyen profesyonel futbolcuların gönderildiği yer olarak algılandığına dikkat çekerek, A2 Ligi'nin, İngiltere'de olduğu gibi rezerv lig olarak algılanması ve maçların televizyondan yayınlanması için proje hazırladığını söyledi.

A2 Ligi'nin, 18'i Spor Toto Süper Lig'de yer alan kulüpler olmak üzere 37 takımdan oluştuğunu anlatan Adnan Öztürk, bu ligin sponsorunun, isim hakkının ve gelirinin olmadığını, formalarında da reklam bulunmadığına dikkat çekti.

Öztürk, gençlerin ümidinin halk deyimiyle Kaf Dağı'nın ardında olduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ama bu arada birilerinin burnu da Kaf Dağı'nda. Dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkelerden birisiyiz. Ekonomik büyüklüğümüz gün geçtikçe artıyor. Süper Lig maçlarının bir çoğu naklen yayınlanıyor. Büyük meblağlar ödenerek alınan bu yayın hakları Avrupa seviyesinde. Bir kanal özet görüntüler için yüksek meblağlar ödüyor. Diğer kanallar görüntüleri alamıyor dahi. Talebin bu kadar yüksek ve güçlü olduğu bir ülkede gençlerimiz, asıl değerlerimiz, zor şartlar altında gözlerden uzak mücadele edip yetişmeye eğitilmeye çalışılıyor. Bu tam anlamıyla büyük haksızlık.''

Bu anlamda yapmaları gerekenin, A2 Ligi'ni sahneye, kamuoyunun gözleri önüne getirmek olduğunu anlatan Adnan Öztürk, ''Tüm maçlarını canlı yayınlasak bile bunun azami maliyeti 1 milyon TL. Yani 550 bin ABD Doları. Bu kadar yüksek meblağların döndüğü, bu kadar çok sayıda televizyon kanalının olduğu, futbolun tutku olduğu Türkiye'de elbet bu ligin formasına reklam vermek isteyen, bu maçları naklen yayınlamak isteyen şirketler, kuruluşlar çıkacaktır. Özetle Türk gençliğine yatırım yapacak birileri muhakkak olacaktır. Yaptığım gayri resmi görüşmeler neticesinde bunun olduğunu biliyorum. Yeter ki biz yöneticiler bu kafada ve istekte olalım'' diye konuştu.

Adnan Öztürk, bu konu ile ilgili çalışmalarını tamamladığını ve 5 Aralık Pazartesi günü Antalya'da yapılacak Kulüpler Birliği Vakfı-TFF toplantısında, birlik vasıtasıyla bu çalışmayı TFF başkanı ve ekibine sunacağını sözlerine ekledi.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com