Padişah kaftanı deseninden kadın kıyafeti

Padişah kaftanı deseninden kadın kıyafeti
Kütahya'da yapılan padişah kaftanı desenli kadın kıyafetleri büyük rağbet görüyor.

Kütahya'da yapılan padişah kaftanı desenli kadın kıyafetleri büyük rağbet görüyor.
Şehrin tarihi konaklarıyla ünlü Pirler Mahallesi Germiyan Sokağı'nda moda ve çeyiz evi işletmeciliği yapan Nermin Mumcuoğlu (39), asırlık desenleri ipek kadın giysisi üzerine işleyerek bir ilki gerçekleştirdi. Padişah desenli ipek kıyafetler 300 ile 7 bin lira arasında satılıyor.
Aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı geleneksel el sanatları sanatkarı unvanına da sahip olan Nermin Mumcuoğlu, Kütahya'nın köklü bir ailesinden aldığı Osmanlı padişahı kaftanındaki deseni uzun süre inceledikten sonra kadın giysilerine aktarmayı planladığını belirterek, 'Kaftan üzerindeki sade ama çok etkileyici deseni orijinaline uygun olarak işlemeyi başardım. Desenin ipek üzerine işlenmesi güzelliğine güzellik kattı. Atölyemde çalışan genç kızlar, bu deseni orijinaline uygun olarak işlemektedir.
Atalarımız yaptığı desenleri günümüze kadar taşımanın ayrı bir mutluluğu var' dedi.
14 yıldır el sanatları işiyle uğraştığını anlatan Nermin Mumcuoğlu, padişah kaftanı deseninin gecelik, kısa etekli ve güncel kıyafetlere de işlendiğini bildirdi. Padişah desenli kıyafetlerin büyük rağbet gördüğünü kaydeden Mumcuoğlu, ipek kıyafetli siparişle dikmeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com