Pakistan'a 126 bin liralık yardım

Pakistan'a 126 bin liralık yardım
Kütahya Simav'da sel felaketiyle sarsılan Pakistan'a yardım için 126 bin 100 lira yardım toplandığı bildirildi.

Kütahya Simav'da sel felaketiyle sarsılan Pakistan'a yardım için 126 bin 100 lira yardım toplandığı bildirildi.
Simav Müftülüğü tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan yardım parasının Pakistan'a ulaştırılmak üzere Kütahya Müftülüğüne gönderildiği öğrenildi.
Yardımlarından dolayı Simav halkına teşekkür eden Müftü Şükrü İkiz, “Pakistan'la ecdadımızdan beri gelen kardeşliğimiz ve dostluğumuz var. Onlar bize gerek Kurtuluş savaşında, gerek depremde olsun çok büyük yardımlarda bulundular. Oradaki felaketin boyutlarını halkımıza anlattık. Pakistan'da ki kardeşlerimize gerekli yardımı yapabilmek için Ramazan ayı içerisinde tam üç kez kampanya düzenledik. Kampanyanın ilkinde 34 bin 568 lira, ikincisinde 49 bin 578 lira, üçünçüsünde ise 39 bin 954 lira para topladık. Toplanan 126 bin 100 lirayı da İl Müftülüğümüzün hesabına yatırdık” diye konuştu.
Pakistan'daki kardeşlerimiz için Simav halkının gönlünden daha çok şeyler koptuğunu iyi bildiklerini ifade eden Müftü Şükrü İkiz, “ Bu yardımların da ötesinde ben Simav halkının gönlünden daha çok şeyler koptuğunu iyi biliyorum. Önemli olan o gönül birlikteliğidir. Cenabı-Hak Müslümanlar arasındaki bu gönül birlikteliğini devam ettirsin, yüceltsin. Dünyanın herhangi bir köşesinde olsa da, bir Müslüman'ın zor şartlar altında olduğunda yanında olma bilincini göstermemiz gerektiğini Simav halkı gerçekleştirdiği yardımlarla ispatladı. Cenab-ı Hak bizleri aynı sıkıntılarla karşı karşıya bırakmasın' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com