Pakistan'da İnsansız Katliam

Pakistan'da İnsansız Katliam
Amerikan'ın insansız hava aracı Pakistan'da resmen katliam yaptı..

Amerikan insansız hava aracının Pakistan'ın kuzeybatısındaki aşiretler bölgesinde düzenlediği hava saldırısında ölü sayısı 35'e yükseldi. Ölenlerin Taliban militanlarının yanı sıra siviller ve polisler olduğu açıklandı.

Pakistanlı yetkililer, ülkenin kuzeybatısındaki aşiretler bölgesinde Amerikan insansız hava aracının düzenlediği taarruzda ölenlerin sayısının 35'e yükseldiğini belirtirken, saldırıda sivillerin ve polislerin de öldüğünü bildirdiler.

İslamabad'daki federal hükümet tarafından atanan Hayber-Pahtunhva Eyalet Valisi Seyid Mesud Kausar, yayımladığı açıklamada, "Aşiret jirgasını (toplantısını) hedefleyen ve çok sayıda polis ile aşiret mensubunun ölümüne yol açan bu insansız hava aracı saldırısını şiddetle kınıyorum" dedi.

Son 3 yılda en çok can kaybına yol açan, 9 gün içindeki 7. saldırıda, Pakistan Talibanı ve El Kaide'nin kalesi Kuzey Veziristan'ın aşiret bölgesindeki hedefe 4 füze atılmıştı.

Bölgeden isminin açıklanmasını istemeyen bir askeri yetkili ise ölenlerin çoğunun aşırı dinci militanlar olduğunu, ancak birkaç sivilin de saldırıda hayatını kaybettiğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com