Pakistan'da saldırı: 18 ölü

Pakistan'da saldırı: 18 ölü
Pakistan'da silahlı kişilerin bir benzin istasyonunda düzenledikleri saldırı sonucu 18 kişinin öldüğü açıklandı.

Pakistan'da benzin istasyonundaki silahlı saldırıyı izleyen anlarda meydana gelen yangında 18 kişinin öldüğü bildiriliyor. Huzdar'da bir gazetecinin öldürülmesi ay başında protesto edilmişti.
 
Yetkililer, olayın ülkenin güney-batısında meydana geldiğini, saldırı sonrasında istasyonda büyük bir yangın çıktığını belirtiyor.  
Ölenler arasında yedi kadın ve dört çocuk da bulunuyor. Saldırının, bu kişiler istasyondaki bir minibüste beklerken gerçekleştiği bildiriliyor.
 
Saldırının sorumluluğunu üstlenen olmadı. Olayın meydana geldiği Belucistan, Taliban ve El Kaide'nin güçlü olduğu yerlerler olarak biliniyor.
 
Pakistan'dan ayrılmak için mücadele eden grupların da bölgede faal olduğu biliniyor. Ordu ya da emniyet teşkilatı tarafından yetiştirilip desteklenen ve ayaklanlamalara karşı hükümetin yanında savaşan milis gruplar da bölgedeki silahlı unsurlar arasında.
 
Huzdar bölgesi yetkililerinden Abdül Mansur Kakar olayın bugün yerel saatle akşam saatlerinde meydana geldiğini söyledi. Mansur silahlı kişilerin bir minibüse saldırı düzenlediğini ve kurşunlardan birinin benzin pompalarından birine isabet ettiğini belirtti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com