Palalı için kırmızı bülten geliyor

Palalı için kırmızı bülten geliyor
Palalı saldırgan için yerel mahkemeden kırmızı bülten talebi

Gezi eylemleri sırasında insanlara palayla saldıran daha sonra da Fas'a kaçan Sabri Çelebi için kırmızı bülten talebindse bulunuldu.

Hakkında dava açıldıktan sonra Fas'a kaçan ve 27 yıl hapis istemiyle tutuklama kararı çıkan Çelebi'nin ısrarla ülkeye dönmemesi sebebiyle yerel mahkeme Adalet Bakanlığı'ndan kırmızı bültenle arama kararı talep etti.

Ailesiyle birlikte İstanbul'a geleceğini söyleyen ancak sürekli erteleyen Çelebi'nin son olarak ailesini gönderip kendisinin Fas'ta kalması buradan da ayrılacağı ihtimalini güçlendirdi. Yerel Mahkemenin  “uluslararası yakalama” kararı çıkartılması için Adalet Bakanlığı’na başvuru yapması üzerine bakanlık inceleme başlattı.

Bakanlığın incelemesinin “olumlu” görüşle sonuçlanması halinde yerel mahkemenin uluslararası arama ve yakalama talebi Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol Dairesi’ne gönderilecek. Türk Interpolü de önümüzdeki hafta içinde Fransa ’daki Interpol Genel Sekreterliği’ne kırmızı bülten başvurusu yapacak.

Hakkında “kasten yaralama”, “görevli memura direnme ve memura karşı silahla (bıçakla) yaralama” ve “şahıslara karşı yaralama” suçlarından 9 yıl 9 aydan 27 yıla kadar hapis cezası istenen Sabri Çelebi gidişinin hemen ardından yaptığı açıklamada, “50 yıl bile isteseler Türkiye’ye döneceğim” demişti. (MRE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com