Palamutun fiyatı arttı!

Palamutun fiyatı arttı!
Av mevsiminin başlamasının ardından başlayan palamut bereketi sona eriyor.
Palamutun göç etmesi, kötü hava koşulları ve bayram öncesi balıkçıları sefere çıkmaması palamut fiyatlarının yükselmesine neden oldu. 4 tanesi 10 liraya düşen palamudun tanesi yeniden 7 TL'ye yükseldi.
 
Kocamanlar Balıkçılık Beşevler Şubesi İşletme Sahibi Ömer Kocaman, palamut fiyatlarının yükselmesindeki en önemli etkenin balığın göç etmesi olduğunu belirterek, kötü hava koşulları ve Kurban Bayramı nedeniyle balıkçıların paydos etmesinin de etkili olduğunu söyledi. Kocaman, "Tekneler denize açılmayınca fiyatlar otomatik olarak yükseldi. Şu an vatandaşın yiyeceği en sağlık yiyecek balık. Talep de çok. Bu nedenle fiyatlar her yerde arttı. Palamudun tanesi 2- 3 lirayken, şu an 6- 7 liraya kadar çıktı" diye konuştu.
 
Kurban Bayramı'ndan da balık sayısında bu düşüş devam ederse fiyatların daha da artabileceğini ifade eden Kocaman, "Balığın daha bol ve ucuz olması konusunda vatandaşın büyük beklentisi vardı. Bayramdan sonra da balık böyle kıtlaşırsa, palamutun fiyatı 10- 12 liraya kadar çıkabilir" dedi.(SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com