Palayı da mı görmediniz !

Palayı da mı görmediniz !
Gezi parkı eylemcilerine pala ile saldıran ve göstericileri yaralayan Sabri Çelebi, daha önce, sevgilisini zorla alıkoyma, silahla tehdit ve oto hırsızlığı suçlamasıyla gözaltına alınmış, iki kez hakkında narkotik büro tarafından işlem yapılmış.

Taksimdeki eylemcilere elindeki pala ile saldıran Sabri Çelebi çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Çelebi kendisini savunduğunu belirtterek "Yaralamak gibi niyetinin olmadığı'nı iddia etti.  Ancak görüntüler Çelebiyi yalanlıyor.
AKP' YE OY VERMEDİM

"Ben ne teröristim, ne siyasetçiyim, sadece esnafım. AKP’ye de oy vermedim. Olayların başladığı ilk günden beri gösterilere sempatiyle bakmış, yardım etmiş insanlarız. Gezi Parkı boşalttığı zaman bizim dükkanımızın önünde barikatlar kuruldu. Sandalyelerimize, şemsiyelerimize molotof kokteyli atıldı. Gösterici gösterisini, polis de müdahalesini yapar diye sesimizi çıkarmadık. Dükkanıma geldiler. Tartışma çıktı. Bunlar kask, gaz maskesi falan çıkarıyorlar. Polis bunu görürse sizi alırlar, içeriye gaz bombası atarlar, müşteri yaralanır gibisinden. Ben de yapmayın, dışarı çıkın böyle olmaz dedim. Rica ettim ama provokatörler var içlerinde, saldırdılar. Bana ve personelime saldırdılar. Darp raporum da var."

ÖLDÜRMEK YADA YARALAMAK GİBİ BİR NİYETİM YOKTU

"Çoğunlukla bu kışkırtmayı yapanlar bayanlardı. Olayı bilmeyenler bile üzerimize saldırdılar. Çok kalabalık oldular. Ben de o anda kendimi ve işyerimi savunmak amacıyla bizim aşçının kıymayı doğramak için kullandığı zırhı aldım, dışarı çıktım. Önceden planlanmış bir şey değildi. Bayana vurduğum söyleniyor. Orada bana vuran bayanlardan bir tanesiydi zaten. Ben sadece zırhın yan tarafıyla tokat atar gibi tokat attım. Hiçbir şekilde öldürmek, yaralamak gibi bir niyetim yoktu. Sadece malıma, işyerime olan saldırıyı kışkırtmak amaçlı bir tepkiydi. Ben palayı almasaydım belki beni öldüreceklerdi, dükkanımı yakıp yıkacaklardı. İyi bir şey mi? Hayır değil. Ama o anda kendimi kaybettim." (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com