Pamukoğlu: Balyoz'da Sadece 3 Kişi Yargılanmalı!

Pamukoğlu: Balyoz'da Sadece 3 Kişi Yargılanmalı!
HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu Balyoz Davası ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu...

HAK ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Balyoz davasıyla ilgili yaptığı açıklamada, dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile kuvvet ve ordu komutanlarının yargılanması gerektiğini iddia etti.

3 KİŞİ YARGILANMALI
HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu Mustafakemalpaşa İlçesi'nde esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra ilçe şehitliğini ziyaret etti. Partisinin ilçe başkanlığında açıklama yapan Pamukoğlu, Balyoz ve Ergenekon davalarının siyasi kararlar neticesinde ortaya çıktığını ve bu karmaşık meselenin 12 Haziran'daki sonuçları ile netlik kazanacağını söyledi. Balyoz davasında 200'e yakın insanı tutuklamaya gerek olmadığını kaydeden Pamukoğlu şunları söyledi:
"Görev yapan binbaşı, yarbay, albay Selimiye'de kuvvet komutanının yaptığı bir seminerin amacının ne olduğunu bilemez. Sadece verilen konu üzerinde çalışır. Balyoz davasında da hükümete karşı bir art niyet hareketi varsa, bunun müsebbibi o ordunun başındaki ordu komutanıdır. Çünkü o karar vermiştir. Onun çevresindeki karargah ve kurmayları onun bu karar ve görüşüne göre hazırlık yapmıştır" dedi.

ÖZKÖK YARGILANMALI
Türkiye'de yapılacak olan tatbikatların Genelkurmay'ın hazırladığı kitapçık ile yapıldığını anlatan Pamukoğlu, "Birinci hesap sorulacak, ordu komutanıdır. İkinci ise onun başındaki kuvvet komutanı ve Genelkurmay Başkanıdır. Diğerlerinin bu işle hiçbir alakaları yoktur. Binbaşı, albay, yarbay içeriği, niyeti ve maksadı bilmez. Selimiye'de hazırlanan bu senaryonun biraz farklı olduğunu kara kuvvetleri komutanlığı fark etmiştir ve hiç bir şey yapmamıştır. Genelkurmay da fark etmiştir. Fakat hiç bir şey yapmamıştır. Yapılması gereken idari tahkikat yapılmadığı için ordu komutanı, kuvvet komutanı ve Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök yargılanmalı. Diğer komutanların bu işle hiçbir şekilde uzaktan yakından alakası yoktur. Askeri kanunlara göre bir ast bir şey yaptığı zaman üst bundan sorumludur. Görevi kötüyü kullanma, sorumluluğunu yerine getirmeme ve vazifeyi ihmal, bunlar askeri ceza sisteminde en ağır suçlardan biridir. Bundan dolayı üçü de yargılanmalıdır. Bu şahısların zayıflığı ve zaafı Türk Ordusunu yıpratmaktan hırpalatmaktan prestijini kaybetmekten başka bir şey yapmamıştır. Bundan dolayı bu üçü suçludur."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com