Pamukoğlu ve Ortaylı Türklük çağrısına imza attı

Pamukoğlu ve Ortaylı Türklük çağrısına imza attı
Akademisyenlerin ve siyasi parti temsilcilerinin de aralarında bulunduğu bazı isimler, Türklük çağrısı yapıyor.
Eski siyasetçi, akademisyen ve emekli generallerin de aralarında bulunduğu bir grup bugün Ankara'da "Türk ifadesi Anayasa'dan çıkmasın'' çağrısı yapmaya hazırlanıyor.
 
ÇAĞRIYA İMZA ATANLAR ARASINDA KİMLER YOK Kİ
 
Aralarında Prof. Dr. Halil İnalcık, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Alev Alatlı, Hasan Celal Güzel, Emekli Orgeneral Edip Başer, TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu ve DGM eski Savcısı Talat Şalk gibi isimlerin bulunduğu 200'den fazla bilim, devlet, siyaset ve edebiyat adamı bugün kamuoyuna bir çağrıda bulunmaya hazırlanıyor. Çağrıda ''Türk ifadesi Anayasa'dan çıkmasın'' denilecek.
 
TERTİP KOMİTESİNDE KİMLER VAR?
 
Prof. Dr. Mustafa Kafalı, Prof. Dr. Bican Ercilasun, Prof. Dr. Ümit Özdağ, Prof. Dr. İskender Öksüz ve Sadi Somuncuoğlu'ndan oluşan tertip komitesinin organizasyonuyla gerçekleştirilen çağrı, bugün Ankara Sürmeli Oteli'nde kamuoyuna sunulacak.
 
3 MADDELİK ÇAĞRI
 
Çağrı metninde şu ifadeler yer alıyor;
 
"Aşağıda imzası bulunan bizler, Türk Milleti'nin aklı selimine sesleniyor, tarihin bu dönemecinde Türk Milleti adına hareket edenleri aşağıdaki hususlarda uyarıyoruz;
1- Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu ve sahibi olan Türk Milleti'nin adı, vatandaşlık tarifinden ve Anayasa'dan çıkarılamaz.
2- Devletimizin eşit ve şerefli üyeleri olan aziz vatandaşlarımız, ırklara ve mezheplere ayrıştırılamaz
3- Anadolu coğrafyasında Selçuklu ile başlayıp Osmanlı ile devam eden Türk Milleti'nin kesintisiz egemenliğini esas alan büyük Atatürk'ün kurduğu milli devlet yapısı ortadan kaldırılamaz. (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com