Pamukoğlu'ndan Özkök'e İnanılmaz Sözler!

Pamukoğlu'ndan Özkök'e İnanılmaz Sözler!
Pamukoğlu Özkök'e çattı: Kıbrıs'ta onun tankını kaçırdılar haberi olmadı...

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, "eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkük'ün, görevi sırasında sorumluluk ve yetkilerini yerine getirmiş olması halinde 'Ergenekon' ve 'Balyoz' diye bir şeyin kalmayacağını" iddia etti. Pamukoğlu, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, yaklaşan genel seçimlere yönelik aday adaylarını belirlemek ve çalışmaları yerinde görmek için Bursa'ya geldiğini belirtti.

BALYOZ DAVASI SORULDU
Bir gazetecinin, "Balyoz tutuklamaları ile ilgili ne söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine Pamukoğlu, Jandarma Genel Komutanlığı binasında bir zamanlar Sarıkız ve Eldiven gibi bir takım ön çalışmalar yapıldığını, o dönemde gerekli tedbirlerin alınmış olması halinde Balyoz Planı ve Ergenekon oluşumunun önlenmiş olacağını iddia etti. Pamukoğlu, Hilmi Özkök'ün, görevde olduğu dönemde sorumluluklarını yerine getirmediğini öne sürerek, şunları söyledi:

TANKINI KAÇIRDILAR HABERİ OLMADI
"Eğer Genelkurmay makamında oturan Hilmi Özkök denilen zat, kendi sorumluluk ve yetkisini yerine getirseydi hem 'Ergenekon' hem de 'Balyoz' diye bir şey kalmayacaktı. Beceremediği ortada, zamanında müdahalede edemiyor, kıvılcımı söndüremiyor. Bunu niye yapamıyor biliyor musunuz? Yapamaz. Çünkü bu şahıs takip edemez, hakim olamaz. Çünkü bu şahıs Kıbrıs'ta da tümen komutanıyken bunun binasının 150 metre yanında bizim bir onbaşı, o tümenin tankını, bunun tankını kaçırdı. Magosa-Lefkoşa yoluna çıktı, oradan herkesin korkup, aşamadığı Beşparmaklar'dan tankı bizim onbaşı aşırmış, aşağıya inmiş. Girne Limanı'nda feribota yüklerken buldular bizim onbaşıyı, tankın üstünde. Bu, bunun tümeninde yapıldı. Başka bir yerde normalde derhal emekli edilmesi lazım. 1-2 subaya idari soruşturma yapıldı."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com